fitblogerka.pl

Trening Dieta Motywacja

Jak skutecznie ochronić się przed zapachem potu?
Motywacja

Ekstremalna wyprawa – jak skutecznie ochronić się przed zapachem potu?

Potliwość jest naturalnym mechanizmem działania organizmu i dla utrzymania odpowiedniej temperatury ciała jest niezbędna. Nadmierna potliwość pod pachami może jednak skutkować krępującymi plamami potu na ubraniach oraz nieprzyjemnym zapachem, wydzielającym się w następstwie stresu, wysokich temperatur lub podczas uprawiania sportu.

Ekstremalna wyprawa – jak zadbać o higienę?

Podczas ekstremalnych wypraw, związanych z przebywaniem w trudnych warunkach terenowych, klimatycznych lub związanych ze zwiększoną wydolnością organizmu konieczna jest dbałość o higienę, pozwalającą zachować komfort i zdrowie w każdych warunkach. Jeśli wybierasz się w miejsce, w którym nie ma dostępu do bieżącej wody o jakości, umożliwiającej kąpiel wyposaż się w gotowe produkty, zapewniające zachowanie higieny. Przenośne prysznice mogą posłużyć, jeśli podróżujesz samochodem, antybakteryjne chusteczki nawilżane sprawdzą się podczas krótkiej wyprawy bez możliwości skorzystania z wody. Zabierz ze sobą mgiełkę odświeżającą, wodę termalną, krem z filtrem UV i dezodorant lub antyperspirant. 

Jaki produkt do ochrony przed potem?

Podczas ekstremalnych wypraw możesz wymagać szczególnej ochrony przed nadmiernym poceniem się, dlatego zastanów się jaki antyperspirant w sprayu na ekstremalną wyprawę będzie odpowiedni. Produkt o działaniu regulującym wydzielanie potu powinien działać skutecznie i długo. Warto, by posiadał odświeżającą kompozycję zapachową i oferował długotrwałe, skuteczna działanie. Produkty typu antyperspirant teoretycznie działają skutecznie do czasu zmycia produktu ze skóry, w praktyce jednak skuteczność i intensywność ich działania może obniżyć się już po kilkunastu godzinach od aplikacji. Jaki antyperspirant w sprayu dla długotrwałej ochrony przed potem? Jeżeli potrzebujesz dłuższej ochrony przed potem wybierz produkt, wykazujący się skutecznością do 96 godzin po aplikacji. 

Dezodorant czy antyperspirant na ekstremalną wyprawę?

Działanie dezodorantu opiera się o antybakteryjne i zapachowe kompozycje składników, naturalnie eliminujących przykry zapach potu. Dzięki delikatnemu składowi dezodoranty nie blokują gruczołów potowych pod pachami, ale jednocześnie nie eliminują wilgotności na skórze. Antyperspiranty natomiast posiadają dodatkowo alkaliczne sole glinu, dzięki którym pory gruczołów potowych ulegają zamknięciu. W momencie aktywacji gruczołów potowych antyperspirant reguluje ich pracę. Skóra pozostaje długotrwale sucha i pachnąca. Podczas ekstremalnej wyprawy zdecydowanie lepiej sprawdzi się antyperspirant o przedłużonej skuteczności działania. 

Jak zminimalizować potliwość pod pachami w warunkach utrudnionej higieny osobistej?

W miejscach, gdzie trudno o możliwość wzięcia prysznica lub zażycia kąpieli sprawdzą się jednorazowe chusteczki odświeżające oraz dezodoranty. Jeżeli wyprawa ekstremalna trwa na tyle krótko, że potrzebujesz odświeżenia przez okres kilku godzin, chusteczki nawilżane będą odpowiednie. Wybierając się na dłuższą wyprawę warto wyposażyć się w przenośny prysznic oraz zbiornik z wodą, który zabierzesz ze sobą w bagażniku. Higiena, odpowiednia dieta, regularne stosowanie dezodorantu lub antyperspirantu, zależnie od Twoich potrzeb pozwolą Ci zachować odpowiedni poziom higieny i komfort podczas wyjazdu. Zastanawiasz się jak zadbać o świeżość włosów w miejscu, gdzie nie możesz ich umyć? Wybierz suchy szampon, który pozwoli Ci odświeżyć je do czasu mycia. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *