fitblogerka.pl

Trening Dieta Motywacja

Plastry rozgrzewające i chłodzące Kiedy stosować
Fit Nowości

Plastry rozgrzewające i chłodzące – kiedy stosować?

Bóle mięśni i stawów najczęściej są spowodowane zakwasami po intensywnym treningu, przewianiem lub przeciążeniem stawów. Powodem bólu pleców są często zwyrodnienia kręgów lub zapalenie korzonków nerwowych. Jak sobie pomóc w domowych warunkach? Dolegliwości bólowe złagodzą plastry rozgrzewające lub chłodzące. Jakie plastry na ból pleców przyniosą ulgę? Przeczytaj i dowiedz się, kiedy i w jaki sposób je stosować.

Plastry rozgrzewające czy chłodzące? Czym się różnią i jakie mają działanie?

Plastry rozgrzewające rozszerzają naczynia krwionośne i poprawiają krążenie krwi w obrębie obszaru ciała dotkniętego schorzeniem. Pomagają złagodzić ból mięśni spowodowany przewianiem i zapalaniem korzonków nerwowych. To bolesne schorzenia, które są często następstwem pracy fizycznej podczas wietrznej pogody i przy niewłaściwym ubraniu. Są też niekiedy skutkiem jazdy autem przy otwartej szybie. Podobne do plastrów rozgrzewających działanie mają maści rozgrzewające, jednak te łatwo wnikają w odzież bądź pościel. Plastry na ból pleców, przyklejone na kilka godzin bądź całą noc, działają dłużej, a przez to skuteczniej. Należy je nakleić na oczyszczoną i suchą skórę w bolącym miejscu, a na to włożyć ciepłą odzież, np. ciepłą piżamę przed snem i grubą kołdrę. Dzięki temu wiele osób rano budzi się bez odczucia bólu. W razie potrzeby kurację można powtórzyć.

Plastry chłodzące pomagają w przypadku bólu spowodowanego przeciążeniami podczas pracy fizycznej lub zbyt intensywnego treningu sportowego. Są nieocenione również w przypadku urazów takich jak skręcenie czy stłuczenia. Plastry na ból pleców chłodzące zawierają często mentol i diklofenak. Przynoszą ulgę w bólu i zmniejszają obrzęki tkanek wokół kręgów.

Jakie plastry na ból pleców?

Wybór rodzajów plastrów zależy od przyczyny bólu. W przypadku zapalenia korzonek sprawdzą się rozgrzewające plastry na ból pleców, np. z leczniczą pastą borowinową, ziołowe plastry ActivePlast Thermal, plastry Dolgit lub Thermoplaster DrMax. Ulgę przemarzniętym barkom przyniosą rozgrzewające plastry PrelRed, Opokan Med, 

Na bóle spowodowane zwyrodnieniami lub urazami sportowymi, lepsze będą plastry chłodzące, np. PrelBlue, Olfen Patch, a także kompres żelowy Flex Tandard Sanity zimno/ciepły, który należy schłodzić w zamrażarce i zimny przykładać na bolące miejsca. Jest to kompres wielokrotnego użytku, który w razie potrzeby można zanurzyć w gorącej wodzie i przyłożyć na plecy w celu rozgrzania bolesnych tkanek.

Przewlekłego bólu pleców i stawów nie wolno lekceważyć. W przypadku nawracających problemów należy zasięgnąć porady lekarskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *