fitblogerka.pl

Trening Dieta Motywacja

Spalanie tkanki tłuszczowej Spalacze tłuszczu
Dieta

Spalanie tkanki tłuszczowej – czy warto sięgnąć po spalacze?

Choć stosowanie ich budzi pewne kontrowersje to większość wynika z mitów, a odpowiednio stosowane przynoszą same pozytywne efekty. Nie tylko przyspieszają osiągnięcie celu, który sobie postawiliśmy, ale także potrafią odpowiednio ustatkować metabolizm, kiedy nasza podstawowa przemiana materii nie wystarcza. Mogą mieć także znaczenie motywujące, kiedy podczas długotrwałego procesu spalania przychodzi moment, kiedy nie widzimy odpowiednich efektów, a ćwiczenia fizyczne przestają mieć sens. Odpowiednio dobrany spalacz tłuszczu może wspomóc proces redukcji tkanki tłuszczowej zachowując obecną kaloryczność posiłków. Oczywiście same spalacze nie przyniosą żadnych efektów, gdyż są to zwykłe suplementy diety. Jedynie w połączeniu z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną pomogą osiągnąć wyczekiwane efekty i pomóc w procesie odchudzania i uzyskać szczupłą sylwetkę. 

Jak bezpiecznie wpłynąć na przemianę materii?

Aby rozpocząć odchudzanie kobieta powinna pamiętać, że ważne jest aby przyjmować suplementy według zaleceń na opakowaniu. Nie da się w trakcie odchudzania przyspieszyć pewnych procesów na tyle na ile byśmy chcieli. Aktywność fizyczna i zdrowe nawyki żywieniowe oczywiście sprawią, że proces odchudzania będzie przebiegał sprawnie i przy zachowaniu podstawowych zasad osiągniemy wymarzony cel. Jednak ważna jest cierpliwość. Nie należy przekraczać dziennej dawki, która podana jest na opakowaniu, gdyż może to prowadzić do wielu efektów niepożądanych. Wynika to ze składników, które zawierają spalacze. W większości występują naturalne środki pobudzające takie jak kofeina czy guarana, które w zbyt dużych ilościach mogą powodować niepokój, drżenie kończyn czy kołatanie serca. Dokładnie tak samo, jak w przypadku wypicia zbyt dużej ilości kawy. Zaleca się stosowanie przed treningiem lub w godzinach porannych. Przyjmowane wieczorem mogą wpłynąć na problemy z zasypianiem. Wiele przydatnych informacji dostępnych jest na stronie: kobieta.sfd.pl

Dzięki jakim składnikom spalacze są skuteczne

Skuteczne odchudzanie polega na spalaniu tłuszczy. Suplementy przyspieszają ten proces wykorzystując do tego dwa procesy: termogenezę oraz lipolizę. 

Termogeneza

Są to procesy metaboliczne, podczas których organizm spala kalorie w celu uzyskania odpowiedniej temperatury ciała lub podwyższenia jej. Dodatkowym efektem jest przyspieszenie pracy serca i zwiększenie wydolności podczas ćwiczeń. 

Lipoliza

Do tego procesu potrzebne są hormony nadnercza – adrenalina oraz noradrenalina. Nasila się on podczas aktywności fizycznej. 

A by wybrać najlepszy preparat warto zajrzeć na ranking spalaczy tłuszczu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *