fitblogerka.pl

Trening Dieta Motywacja

Soki NFC co to znaczy i czy sa zdrowe
Dieta

Soki NFC: co to znaczy i czy są zdrowe?

Soki NFC, czyli naturalne soki owocowe i warzywne. NFC to ang. Not From Concentrat, czyli „nie z koncentratu”, co oznacza, że sok nie został przetworzony, ani rozcieńczony. Takie soki powstają wyłącznie z najświeższych, najbardziej dojrzałych owoców i warzyw, poprzez bezpośrednie tłoczenie lub wyciskanie. Ponadto to rodzaj soków wytwarzanych bez dodatków jakichkolwiek sztucznych składników i substancji słodzących. Soki NFC są zdrowe, smaczne i stanowią świetny sposób na uzyskanie zalecanej dziennej dawki owoców i warzyw. Mogą być jednak drogie i nie zawsze są dostępne w sklepach. W tym poście na blogu powiemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć na temat Soki NFC – czym są, dlaczego są zdrowe i gdzie można je znaleźć!

Czym jest Sok NFC?

Soki NFC są najczystszymi sokami owocowymi dostępnymi, wytwarzanymi wyłącznie z najświeższych, najbardziej dojrzałych owoców i warzyw. Przed wyprodukowaniem soku owoce lub warzywa są obierane, a następnie poddawane bezpośredniemu tłoczeniu, wyciskaniu. Sok jest przygotowywany na bieżąco, bezpośrednio po wyciśnięciu, co czyni go wyjątkowym. Jego smak jest naturalny i pełny, bez żadnych sztucznych składników. Proces tłoczenia jest również uważany za zdrowszy od soków z koncentratu, gdyż pozwala zachować smak i wartości odżywcze w początkowej postaci. Soki NFC są szczególnie bogate w witaminy i minerały, co czyni je idealnym wyborem dla osób, które pragną dbać o zdrowie.

Czy Soki NFC są zdrowe?

Soki NFC to przede wszystkim soki naturalne. NFC są pełne witamin i minerałów, bez żadnych sztucznych składników i substancji słodzących, często naturalnie mętne. Pijąc sok NFC, otrzymujesz wszystkie wartości odżywcze z owoców, z których sok został wyprodukowany. Ponadto, soki NFC mogą być mniej kaloryczne i mniej cukru niż tradycyjne soki spożywcze, zawierają zaledwie 1-2 gramy cukru na porcję. Dietetycy zalecają picie soków NFC jako zdrowe źródła owoców i warzyw w codziennej diecie.

Należy też pamiętać, że każda dieta musi być odpowiednio zbilansowana. Mimo wielu korzyści związanych z piciem soków NFC konieczne jest odpowiedzialne ich spożywanie – zwłaszcza w przypadku soków owocowych należy unikać picia ich w bardzo dużych ilościach, aby nie spowodować podaży wysokich ilości cukru.

Soki NFC Korzyści

Pijąc soki NFC, można uzyskać szereg korzyści. Przede wszystkim, sok jest bogaty w wartości odżywcze, takie jak witaminy, minerały i przeciwutleniacze. Ponadto, jest on naturalnym źródłem energii, co czyni go idealnym wyborem dla osób chcących zwiększyć swoją wydajność.

Soki Not From Concentrat są również bogate w błonnik, który pomaga spalać tłuszcz i reguluje poziom cukru we krwi. Ponadto badanie opublikowane w piśmie naukowym „Nutrients1 pokazują, że spożywanie 100% soków w umiarkowanych dawkach zgodnych z wytycznymi żywieniowymi (do 224 ml dziennie) nie zwiększa ryzyka cukrzycy typu 2. Poza tym donosi, że poprzez regularne picie soków NFC, w ilości nawet do 500 ml dziennie (2 szklanki), przynosi korzyści zdrowotne w zakresie funkcji naczyniowych i obniżania ciśnienia krwi.

Soki NFC mogą być świetnym uzupełnieniem dziennej dawki witamin i minerałów w ramach zdrowego trybu życia oraz diety dzieci i dorosłych.

Jak włączyć Soki NFC do swojej diety?

Aby uzyskać najwięcej korzyści w diecie, najlepiej wybierać właśnie soki NFC, ponieważ są naturalne i organiczne. Chcąc uwzględnić sok NFC w swojej diecie, należy po prostu kupić odpowiednie wyroby produkowane przez renomowane firmy spożywcze. Takie soki często nie są dostępne w zwykłych marketach, ale znajdziemy je w sklepach ze zdrową żywnością.

Większość producentów soków NFC oferuje różne odmiany soków, takie jak jabłkowe, marchwiowe i pomarańczowe, a także przeróżne inne owoce i warzywa rodzime oraz egzotyczne. Warto wybierać takie produkty, ponieważ zawierają najwyższą zawartość wartości odżywczych.

Informacja o linkach partnerskich: Wpis zawiera linki afiliacyjne. Jako afiliant rekomenduję wyłącznie produkty oraz usługi, które w mojej opinii, mają wysoką jakość i są dostosowane do potrzeb czytelników. Linki partnerskie umożliwiają otrzymanie prowizji od partnera w ramach współpracy, co pomaga w rozwijaniu tego bloga oraz promowaniu zdrowego stylu życia.

Żródła:

  1. Nutrients, Carrie H S Ruxton, Madeleine, Fruit Juices: Are They Helpful or Harmful? An Evidence Review, 2021 maj 27, DOI: 10.3390/nu13061815
  2. Zdjęcie główne: Obraz autorstwa Freepik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *