fitblogerka.pl

Trening Dieta Motywacja

Trening

5 ćwiczeń, które pokochasz na siłowni

Siłownia jest miejscem, gdzie możemy realizować różnego rodzaju treningi. Im więcej na niej maszyn, tym większe mamy pole możliwości. Profesjonalne wyposażenie siłowni pozwala nam zarówno na budowanie swojej siły i kształtowanie sylwetki, jak i na poprawę kondycji czy zrzucenie nadprogramowej wagi. Widząc jednak dość sporą grupę maszyn i sprzętu do ćwiczeń trudno czasami dokonać wyboru. Dlatego przygotowaliśmy 5 ćwiczeń na siłowni, które są na tyle przyjemne i efektywne, że można je pokochać!

1. Trening na bieżni

Bieżnia to profesjonalne wyposażenie siłowni, które cieszy się olbrzymią popularnością. Bieganie na bieżni to jeden z bardziej przyjemnych i efektywnych treningów cardio. Wpływa na to zapewne fakt, że za sprawą specjalnej amortyzacji jest ono o wiele bezpieczniejsze i mniej obciążające stawy niż bieganie po asfalcie czy w terenie. Co ważne, bieżnie posiadają specjalną regulację, dzięki czemu możemy zwiększać intensywność treningu zarówno pod względem prędkości, jak i obciążenia, a często także kąta nachylenia, co imituje bieg pod górkę.

2. Wiosłowanie

Kolejnym ciekawym ćwiczeniem, które nie jest może aż tak znane i popularne, jak bieganie na bieżni, jest wiosłowanie. Do jego wykonywania służą urządzenia określane jako wioślarz lub ergometr wioślarski. Trening na wioślarzu jest bardzo intensywny i niezwykle uniwersalny. Jest to bowiem trening ogólnorozwojowy. Angażuje zarówno mięśnie ramion, barków i pleców, jak i brzucha, klatki piersiowej oraz nóg. Przy czym jest to zarówno trening aerobowy, jak i siłowy.

3. Ćwiczenie na orbitreku

Orbitrek, określany profesjonalnie jako maszyna eliptyczna, to także profesjonalne wyposażenie siłowni, które gwarantuje nam bardzo intensywny trening. Tutaj także angażujemy wiele partii ciała, głównie ramiona, barki, plecy nogi i pośladki. Podobnie jak w przypadku wioślarza, ćwiczenie na orbitreku poprawia naszą wydolność, jak i pozwala ćwiczyć siłę mięśni. Doskonale sprawdza się jako alternatywa dla bieżni czy rowerka stacjonarnego albo intensywnego aerobiku.

4. Martwy ciąg

Wymienione do tej pory ćwiczenia na siłowni, które dają wiele przyjemności, to treningi dość intensywne. W tym przypadku mamy do czynienia z ćwiczeniem, które wymaga wyciszenia i skupienia. Martwy ciąg można ćwiczyć zarówno za pomocą sztangi z obciążeniem, jak i kettlebellsów. To ćwiczenie nie jest co prawda dla każdego. Trzeba mieć przede wszystkim zdrowy kręgosłup. Jednak jest ono bardzo efektywne i jego poprawne wykonywanie daje wiele korzyści. Martwy ciąg wzmacnia bowiem praktycznie wszystkie partie mięśni i pozytywnie wpływa na sprawność całego ciała.

trening na siłowni

5. Wyciskanie sztangi

Myślisz siłownia, przed oczami pojawia się obraz wyciskania sztangi i dzieje się tak nie bez powodu. Ćwiczenie to jest bowiem jednym z najpopularniejszych na siłowni. I chociaż z pozoru wydaje się ono banalnie proste, to jednak takie nie jest. Dlatego też zaleca się, aby było wykonywane z asekuracją. Jeśli jesteśmy sami na siłowni, to warto poprosić o pomoc trenera. Wyciskanie sztangi jest świetnym ćwiczeniem nie tylko na mięśnie ramion, ale także na mięśnie piersiowe i ogólnie na górne partie ciała.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *