-
Spinning / indoor cycling, czyli alternatywa dla jazdy na rowerze zimą
Szukasz najlepszego sposobu na ćwiczenia w swoim domu, które doskonale wpłyną na twoją kondycję i samopoczucie? A może jeździsz na rowerze, jednak wraz ze spadkiem temperatury, śniegiem zalegającym na ulicach i zimnymi podmuchami wiatru odkładasz go na bok? Koniecznie wypróbuj indoor cycling lub spinning! Z poniższego artykułu dowiesz się w co się ubrać i poznasz najważniejsze informacje, dzięki którym z łatwością rozpoczniesz swoją przygodę z tą formą treningu. Czym się różni spinning od indoor cycling Wiesz co to jest spinning? Mówiąc najkrócej, jest to trening polegający na poruszaniu się na rowerze w zamkniętym pomieszczeniu. Spinning jest na ogół organizowany w klubach fitness, prowadzony przez wyszkolonego instruktora. Takie zajęcia mogą trwać od 20 do…
-
Co daje stosowanie suplementów w trakcie treningu?
Podczas intensywnego wysiłku, zarówno tego siłowego, jak i wytrzymałościowego, może zabraknąć nam z czasem energii, dopaść zmęczenie, co wpłynie negatywnie na resztę treningu. Zdarza się nawet tak, że musimy przerwać aktywność fizyczną ze względu na brak siły i szybkie męczenie się mięśni. Sposobem na zmaksymalizowanie osiągnięć podczas wysiłku są odżywki w trakcie treningu. Wybór jest obecnie ogromny, można przebierać w żelach i batonach energetycznych, napojach izotonicznych – wszystko to stanowi duże ułatwienie, szybkie źródło utraconej energii. Suplementy w trakcie treningu? Wiele osób skupia się na suplementacji przed- i potreningowej, ale istotny jest też intra workout. Działanie suplementów okołotreningowych można odczuć już po kilkudziesięciu minutach od ich spożycia – przypływ energii, redukcja zmęczenia, wzrost…
-
Ćwiczenia na płaski brzuch – TOP 7 ćwiczeń
Ćwiczenia na płaski brzuch Płaski brzuch, brak wystających boczków oraz oponki to niektóre z głównych celów sylwetkowych wielu kobiet. Osiągnięcie efektu lekko zarysowanych mięśni jest jednak procesem złożonym z kilku elementów. Izolowany trening mięśni brzucha nie oznacza, że momentalnie stanie się on płaski. Powodem jest właściwa zapasowa tkanka tłuszczowa, zlokalizowana między skórą a warstwą mięśni. W związku z tym wszystkie nasze działania powinny skupić się na „odkryciu” mięśni, czyli redukcji tego zapasowego tłuszczowego płaszczyka. Zatem ćwiczenia na płaski brzuch powinny być połączone z treningiem aerobowym oraz dietą. Dieta na płaski brzuch „Brzuch wyrabiamy w kuchni”. Oznacza to, że nawet codzienne ćwiczenia bez prawidłowej diety nie przyniosą oczekiwanych wyników. Nieprzekraczanie dziennego zapotrzebowania kalorycznego oraz…
-
Trening na świeżym powietrzu – pomysły!
Ciepłe dni, a zwłaszcza poranki i wieczory, sprzyjają ruchowi na świeżym powietrzu. Trening na świeżym powietrzu to wiele dodatkowych korzyści – dobre dotlenienie organizmu, a także możliwość przyswajania witaminy D, czyli tzw. witaminy słońca, niezbędnej dla układu kostno-mięśniowego. Najpopularniejsze aktywności to oczywiście bieganie, chodzenie z kijami, jazda na rowerze czy na rolkach. Jeszcze więcej możliwości angażowania różnych partii mięśniowych dają nam wakacyjne wyjazdy – piesze wyprawy w góry, spacery po piasku na plaży, pływanie, siatkówka plażowa. Wyjście na zewnątrz to wiele dodatkowych opcji ruchu, dlatego poniżej przedstawiam Wam pomysły na urozmaicony treningu na świeżym powietrzu. Sesje biegowe czasem mogą być zbyt obciążające, ale nie znaczy to, że mamy rezygnować z treningu na świeżym powietrzu…
-
Ćwiczenia na cellulit ud i pośladków
Cellulit, czyli skórka pomarańczowa to niedoskonałość, którą bardzo trudno zwalczyć. Jest efektem kilku nakładających się czynników, takich jak zła dieta, brak ruchu czy typowe dla cyklu menstruacyjnego kobiet wahania w gospodarce hormonalnej. Aby skutecznie pozbyć się cellulitu, należy działać dwukierunkowo – od zewnątrz i od wewnątrz organizmu. Ćwiczenia na cellulit to wraz ze zmianą nawyków żywieniowych krok ku gładkim i jędrnym udom, a także pośladkom. Ćwiczenia na cellulit Kiedy efekty? Regularnie wykonywane ćwiczenia na cellulit przynoszą poprawę wyglądu, ale efekty nie są jednak natychmiastowe. Pierwsze zmiany w kształcie ud i pośladków można zauważyć po 3-4 tygodniach systematycznych treningów (minimum 3 razy w tygodniu). Ponadto same ćwiczenia nie są wystarczające! Przy zwalczaniu cellulitu obowiązkowo…
-
Jak biegać żeby schudnąć? Ważne wskazówki!
Bieganie wydaje się znakomitą dyscypliną pomagającą w schudnięciu i przeciwdziałającą efektowi jo-jo. Oczywiście, początki biegania mogą być wyczerpujące fizycznie. Poza tym na początku nie każdy bieg sprawia radość, pomimo oczekiwanej utraty kilogramów, czy poprawy stanu zdrowia. Jednak jak w każdym sporcie późniejsza satysfakcja z osiąganych rezultatów i pokonywania własnych słabości bardzo szybko staje się motywacją do dalszego działania. Jak biegać żeby schudnąć zdrowo? Czy bieganie codziennie może stanowić zagrożenie dla zdrowia? Czy dieta jest niezbędnym elementem planu treningowego biegacza? Bieganie dla sportu istnieje od wieków. Biegać amatorsko może prawie każdy, a zdania krążące na temat szkodliwości tej dyscypliny tak naprawdę dotyczą zawodników miesięcznie pokonujących ponad 100-150 kilometrów. Sport ten jest wyjątkowo popularny wśród…
-
Bieganie na czczo Plusy i minusy
Bieganie na czczo jest tematem kontrowersyjnym. Zdaniem jego zwolenników to idealna jednostka treningowa o krótkim czasie trwania, która szybko aktywuje spalanie tkanki tłuszczowej. Natomiast według jego przeciwników regularne ćwiczenia bezpośrednio po przebudzeniu dają taki sam spadek masy ciała jak bieganie wieczorem, natomiast wiążą się z różnymi zagrożeniami zdrowotnymi. Dlaczego bieganie na czczo stało się popularne? Czy bieganie na czczo jest zdrowe dla osób biegających wyłącznie rekreacyjnie? -Bieganie na czczo Plusy i minusy! Bieganie na czczo czy po jedzeniu? Na początek trochę naukowych faktów. Zaraz po przebudzeniu poziom glikogenu, czyli zapasowego cukrowego nośnika energii (zmagazynowanego w mięśniach oraz w wątrobie), jest najniższy. W początkowej fazie wysiłku ciało czerpie energię bezpośrednio z przemian glukozy powstającej…
-
Ćwiczenia z gumą – wydajny trening dla pośladków i ud
Guma oporowa to bardzo popularne akcesorium do ćwiczeń na siłowni oraz w domu. W zależności od jej długości i elastyczności można dopasować ją do własnych umiejętności i wzmacniać poszczególne partie ciała. Ćwiczenia z gumą dają doskonały efekt dla naszych pośladków i ud. Warunkiem skuteczności treningu jest takie dopasowanie gumy, by można było swobodnie ją rozciągać. Nie powinna być ani zbyt elastyczna, ani zbyt twarda. Mocne mięśnie – klucz do sukcesu Wartość mocnych i wyćwiczonych pośladków najbardziej docenią biegacze. Są to partie mięśni, które wpływają na siłę kroku biegowego i odpowiadają za ściągnięcie nogi w dół. Im są mocniejsze, tym mocniejszy i stabilniejszy będzie krok. Regularne ćwiczenia z gumą pozwalają wzmocnić wszystkie mięśnie pośladków, a…
-
Czy łączyć bieganie z siłownią?
Według wielu opinii bieganie i trening siłowy to dwie wykluczające się dyscypliny. Siłownia ma przecież budować masę mięśniową, a bieganie przede wszystkim poprawiać kondycję i wysmuklać. Czy łączyć bieganie z siłownią? Okazuje się, że coraz więcej biegaczy, w tym amatorów, dostrzega w siłowni sposób na urozmaicenie swoich treningów oraz generalne poprawienie siły mięśniowej. Chociaż pokonywanie długich dystansów nie wymaga idealnie wyrzeźbionej sylwetki, to podczas każdego biegu pracuje całe ciało – nie tylko mięśnie nóg, lecz także brzucha, głębokie mięśnie grzbietu oraz ramion. Poza tym urozmaicenie treningów biegowych treningiem siłowym pozwala na zrzucenie zbędnych kilogramów. Sylwetka biegacza vs osoby trenującej siłowo Różnice w wyglądzie osoby biegającej oraz ćwiczącej siłowo są oczywiste i wynikają z…