fitblogerka.pl

Trening Dieta Motywacja

zdrowy styl życia
Motywacja

Jak zacząć zdrowy styl życia?

Prowadzenie zdrowego stylu życia w ostatnich latach jest bardzo modnym tematem. Coraz więcej osób chce zrezygnować ze złych nawyków, zadbać o swoje ciało i samopoczucie. I choć nieustannie słyszymy o sukcesach osób, które przeszły metamorfozę i całkowicie zmieniły swoje życie, często nadal nie wiemy, jak rozpocząć swoją przygodę z walką o lepsze jutro. Dlatego też warto przyjrzeć się poszczególnym krokom, które w niedługim czasie zaprowadzą nas do sukcesu i sprawią, że już nigdy nie będziemy chcieli powrócić do swoich dawnych przyzwyczajeń.

Metoda małych kroczków

Najczęściej popełnianym błędem przed wszystkich początkujących jest chęć wprowadzenia gruntownych zmian już od razu. Zapominają, że organizm przyzwyczajony do niewielkiej ilości ruchu, konkretnej kaloryczności oraz niezdrowych potraw szybko się zbuntuje. Skutkuje to zniechęceniem, zmęczeniem i w efekcie dużo osób rezygnuje ze zdrowego stylu życia na rzecz łatwiejszych i bardziej szkodliwych nawyków. Dlatego też trzeba pamiętać o tym, że wszystkie zmiany muszą być wprowadzane sukcesywnie, lecz powoli. Zapisz sobie, z czym masz największy kłopot i staraj się to zmienić. Jeśli zauważysz poprawę, zacznij pracować nad kolejną szkodliwą kwestią. I aż do pełni sukcesu.

Zbilansowana dieta

U wielu osób wciąż pokutuje myślenie, że zdrowe posiłki są niesmaczne. Wystarczy jednak zaufać wszystkim osobom, które zdecydowały się skorzystać ze zbilansowanych jadłospisów i chwalą sobie różnorodność smaków. Wiadomo, że każdy z nas ma inny gust i produkty, które będą jednych zachwycać, innych będą odrzucać. Warto jednak sięgnąć po pomoc dietetyka i zamówić dopasowany do naszych potrzeb plan diety. Znajdziemy w nim odpowiednią kaloryczność, cztery lub pięć regularnych posiłków oraz przepisy, jak je przyrządzić. Chodzi o nauczenie się zdrowych nawyków, poznanie odpowiedników szkodliwych potraw oraz zasmakowanie nowych rzeczy – czasem z pomocą mogą przyjść przykładowo sosy dietetyczne lub przekąski typu „zero kalorii”. Pamiętajmy również, że nie chodzi tutaj o utrzymanie restrykcyjnej diety, pozbawionej jakichkolwiek przyjemności. Jeżeli jesteśmy miłośnikami pizzy, nie usuwajmy jej ze swojego jadłospisu. Zadbajmy jedynie, aby nie była ona naszym codziennym towarzyszem. Pozwalając sobie czasami na kaloryczne i niezdrowe posiłki dbamy o równowagę. Jedna potrawa nie zburzy efektów, na jakie długo pracowaliśmy. Tak jak i jeden trening nie sprawi, że nasze ciało magicznie się wysmukli.

Regularne treningi

Nikt nie namawia Cię do codziennych, wyczynowych treningów. Warto jednak uzmysłowić sobie, że nieodłącznym elementem zdrowego stylu życia jest aktywność fizyczna. Dowolna, wybrana przez Ciebie dziedzina, która ma Ci sprawiać przyjemność. Zawsze lubiłeś jeździć na rowerze, jednak ostatnio zapomniałeś o swojej pasji? Popracuj nad tym, aby 2-3 razy w tygodniu robić sobie przejażdżki. Wystarczy, byś poświęcał na nie zaledwie 30 minut. Dotlenisz mózg, zadbasz o swoją sprawność i od razu poczujesz się lepiej. A może chętnie nauczyłbyś się pływać? Zawsze jest na to dobra pora. Regularne wizyty na basenie nie tylko wzmocnią Twoje ciało, ale i pozwolą uporać się z dokuczliwymi dolegliwościami i bólami kręgosłupa.

Powoli do skutku

Pamiętaj, że prowadzenie zdrowego stylu życia to tak naprawdę świadomość swojego organizmu, jego potrzeb i zarazem ograniczeń. Chcąc zmienić swoje niezdrowe nawyki, stosuj niewielki kroki. Zamiast trzech łyżeczek cukru do kawy zacznij dawać dwie. Zamiast leniwego popołudnia przed telewizorem idź na siłownię. Zacznij bardziej świadomie organizować swoje posiłki i czas, a już wkrótce zobaczysz, że Twoje samopoczucie, waga i możliwości uległy całkowitej poprawie.

PrimaLife logo Artykuł powstał przy współpracy z PrimaLife.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *