Zaśnik dyfuzor melatoniny opinie skład
Fit news

Czy warto używać przed snem dyfuzor melatoniny Opinie, działanie, skład

Trudności z zasypianiem dotykają wielu osób m.in. pracowników zmianowych, osoby zmieniające strefę czasową, a czasem też osoby trenujące, zwłaszcza w późnych godzinach wieczornych. Na zaburzenia snu od wielu lat stosowana jest melatonina – popularny suplement diety, który wspomaga zasypianie, a także głęboki sen. Do tej pory była ona dostępna w postaci, tabletek, owocowych żelek, czy proszku rozpuszczalnego w wodzie. W ostatnim czasie pojawiła się ona jednak w nowej formie – dyfuzora melatoniny przeznaczonego do jej wdychania. W Polsce oferuje go marka Zaśnik. Dyfuzor kształtem trochę przypomina waporyzator typu pen lub e-papieros. Szybko stał się on modny i promowany przez wiele gwiazd social mediów. Zaśnik, czyli dyfuzor melatoniny-Opinie, skład, dla kogo jest przeznaczony? – Wszystko, co warto wiedzieć o tym nowym sposobie wspomagającym zasypianie!

Jak działa melatonina?

Melatonina wchodzi w skład produktu zaśnik i jest jego główną substancją czynną. Zacznijmy zatem od odpowiedzi na pytania: Co to jest melatonina i jak działa?

Melatonina w organizmie człowieka to neurohormon wytwarzany przez szyszynkę w mózgu, głównie w nocy. Przygotowuje ona organizm do spania i z tego powodu nazywana jest hormonem snu. Zbyt niski poziom naturalnie wytworzonej melatoniny powoduje trudności z zasypianiem. Melatonina z tego względu jest częstym składnikiem suplementów diety wspomagających spokojny sen. Zaletą melatoniny w leczeniu bezsenności jest bezpieczeństwo jej stosowania [1]. Przyjmowanie melatoniny nie tylko pomaga łatwiej zasnąć, ale też wydłuża całkowity czas snu i poprawia ogólną jakość snu [2]

Zaśnik Skład produktu

Jak już wspomniano, główną substancją dyfuzora Zaśnik jest melatonina. Zgodnie z informacją na stronie internetowej sklepu, ma on w swoim składzie jeszcze kilka innych naturalnych substancji czynnych wspomagających zasypianie.

Substancje czynne
 • melatonina
 • lawenda (uspokaja, łagodzi skutki stresu, ułatwia zasypianie [3])
 • rumianek (redukuje stres)
 • ekstrakt z winogron (suplement diety zawierający przeciwutleniacze)
 • L-teanina (naturalny związek z liści herbaty o działaniu relaksującym)
Substancje pomocnicze:
 • gliceryna roślinna
 • glikol propylenowy (nietoksyczny związek chemiczny, szeroko stosowany w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym)

Dyfuzor melatoniny – jak działa?

Zaśnik to dyfuzor, który ma w składzie melatoninę w formie olejku eterycznego. Poza tym zawiera także kilka innych naturalnych składników, które wspomagają zasypianie. Należą do nich: lawenda, rumianek i L-teanina, występująca w herbacie. Substancje te są wdychane do organizmu w postaci delikatnej mgiełki. Taki sposób przyjmowania melatoniny i pozostałych substancji czynnych przypomina trochę aromaterapię. 

Dyfuzor melatoniny Opinie o skuteczności

Dyfuzory melatoniny oferowany przez Zaśnik to nowość wśród preparatów wspomagających sen. Do tej pory melatonina najczęściej była stosowana w formie tabletek. Należy jednak zaznaczyć, że jednym z największych problemów przy przyjmowaniu suplementów w tabletkach jest ich powolne wchłanianie. Z tego powodu melatoninę w tabletkach należy przyjąć około 30-60 minut przed położeniem się do łóżka. Natomiast wdychanie melatoniny pozwala uzyskać niemal natychmiastowy efekt. Tym samym nie wymaga ono znacznie wcześniejszej suplementacji przed snem[4].  

Zaśnik Opinie o bezpieczeństwie stosowania

Zaśnik, według informacji na stronie marki, nie zawiera nikotyny, ani żadnych substancji uzależniających oraz psiada on certyfikaty zgodności CE, MSDS oraz TUV [5] .

Wybrałam tę markę, ponieważ ma ona polską stronę internetową, a poza tym firma jest zarejestrowana w Polsce.

Czy zaśnik jest dla wegan?

Tak, dyfuzor melatoniny Zaśnik może być używany przez wegan. Nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego, w tym nie zawiera żelatyny. Nie jest testowany na zwierzętach.

Zaśnik Opinie o stosowaniu u dzieci

Według opinii producenta, Zaśnik przeznaczony jest dla osób dorosłych, które chcą się zrelaksować i mocno zasnąć. Zaśnik co prawda nie zawiera żadnych substancji niedozwolonych dla dzieci, ale firma nie zaleca jednak swojego produktu dla osób poniżej 18. roku życia. Kierują się podejściem, że nie chcą zachęcać dzieci oraz młodzieży „do nawyków typu ręka usta, które mogą prowadzić do niezdrowych nawyków jak palenie”.

Dyfuzor melatoniny Opinie o dostawie

W tym wypadku, żeby być w 100% rzetelnym, trzeba wskazać na plusy i minusy. Zaletą jest to, że wysyłka jest z Polski, a paczki posiadają kod śledzenia. Możemy zatem wygodnie obserwować trasę naszego zamówienia. Od niedawna firma udostępniła usługę wysyłki w ciągu 24 godzin – co na pewno jest dużym plusem. Mieli jednak opóźnienia w wysyłkach w okresie Gwiazdki 2020. Chyba nie spodziewali się takiej popularności produktu w Social Mediach i tylu zamówień. Zobaczymy, czy zdadzą egzamin w kolejne święta.

Dyfuzor melatoniny – Wnioski

W przypadku problemów ze snem ważne jest wyciszenie i spokój przed zasypianiem. Przy tym suplementacja melatoniną to jedna z najpopularniejszych form regulacji zaburzeń zasypiania oraz snu. Do tej pory najczęściej stosowana była w formie tabletek. W ostatnim czasie na popularności zyskuje dyfuzor melatoniny, ze względu na szybką wchłanialność substancji czynnych i relaksujący sposób ich dozowania. Można też zauważyć pewnego rodzaju modę na ten produkt, która jest już zauważalna w zagranicznych, a także już polskich social mediach. W Polsce dyfuzor melatoniny oferuje sklep https://zasnik.pl/

Warto też zaznaczyć, że w przypadku znacznych, długotrwałych problemów ze snem, należy skorzystać z konsultacji medycznej.

Materiały źródłowe:
 1. Wikipedia, Hasło: Melatonina, https://pl.wikipedia.org/wiki/Melatonina Dostęp: 03.2021
 2. Melatonin for the treatment of primary sleep disorders (Melatonina w leczeniu pierwotnych zaburzeń snu), Eduardo Ferracioli-Oda, Ahmad, 2013 Qawasmi, Michael H Bloch, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/23691095/ , Dostęp: 03.2021
 3. Lawenda: właściwości lecznicze i zastosowanie, https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/apteczka/lawenda-wlasciwosci-lecznicze-zastosowanie-aa-uM97-gw2y-mYWm.html , Dostęp: 03.2021
 4. Inhalator Melatoniny Zaśnik – dlaczego powstał?, https://zasnik.pl/inhalator-melatoniny-zasnik/ , Dostęp: 03.2021
 5. https://www.zasnik.pl/nauka/ Dostęp: 27.07.2021

One Comment

 • Asiulek

  Znam ten dyfuzor i muszę powiedzieć, że jego działanie jest szybki i naprawdę skuteczne. Trzeba tylko wiedzieć, jak go wykorzystać.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *