fitblogerka.pl

Trening Dieta Motywacja

koszulki na siłownię dla kobiety
Fit Nowości

Szukamy idealnej koszulki na siłownię dla kobiety

Prowadzenie zdrowego trybu życia wiąże się z wieloma wyrzeczeniami, przez co wiele osób z niego rezygnuje. Warto jednak wytrwać, gdyż efekty tych wyrzeczeń będą z pewnością widoczne zarówno w zdrowiu, jak i sylwetce. Oprócz diety, liczenia kalorii, mikro- oraz makroskładników, trzeba również wprowadzić w życie ćwiczenia angażujące możliwie jak najwięcej partii mięśniowych, np. trening siłowy, cardio lub crossfit. Wszystkie te rodzaje treningów łączy jedna podstawowa zasada – trzeba mieć odpowiedni strój. Tutaj często rodzi się pytanie: „w co się ubrać na siłownię?”. Otóż o ile mężczyźni nie zwracają aż tak na to uwagi, kobiety często przed wyjściem na siłownię szukają ubrań, które pozwolą na komfortowy trening i w których będą wyglądały stylowo. Jaka koszulka damska będzie idealna do ćwiczeń? Sprawdźmy to.

Komfort i oddychający materiał to podstawa dobrego treningu

Ciało w trakcie treningu rozgrzewa się, dlatego też występuje wzmożona potliwość. Zwykłe bawełniane ubrania mają to do siebie, że przemakają. Tkanina przylega do ciała i pracuje razem z nim, przez co można czuć wówczas dyskomfort. Ponadto estetyka przepoconych ubrań zostawia wiele do życzenia. Lepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w odzież funkcyjną, która posiada pożądaną we wszelkiego rodzaju sportach cechę. Jest oddychająca, czyli przylega do skóry i potrafi odprowadzać ciepło z organizmu w postaci pary wodnej, dzięki czemu pot nie powoduje już przemoknięcia, odklejania i przylegania materiału, co jest naprawdę frustrujące podczas wykonywania wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej. Koszulki sportowe damskie w dużej mierze mają właśnie termoaktywne właściwości, dlatego warto zainwestować nieco więcej pieniędzy na taką odzież, gdyż jest ona po prostu wygodna i świetnie sprawdza się podczas uprawiania wszelkiego rodzaju sportów. Dzięki temu, że przylega do ciała, pozwala na lepszy zakres ruchów i nie utrudnia wykonywania różnego rodzaju ćwiczeń, co w trakcie treningu na siłowni jest niesamowicie ważne. Nie na darmo większość trenerów personalnych poleca właśnie tego typu koszulki, gdyż wiedzą, że mają one pozytywny wpływ na przebieg treningu. Ponadto ich estetyka jest znacznie lepsza wizualnie, gdyż nie widać, że są wilgotne.

Walory wizualne są bardzo ważne dla naszego samopoczucia

Nie jest tajemnicą, że znacznie lepiej czujemy się, gdy wiemy, że dobrze w czymś wyglądamy. Jest tak również na siłowni, gdzie może nam się wydawać, że wiele osób nas obserwuje. Dlatego ważne jest, by dobrać swój strój na tyle odpowiednio, by po prostu dobrze się w nim czuć. Na szczęście dzisiejszy rynek jest naprawdę dobrze przygotowany na personalizacje odzieży sportowej. Wiele kolorów oraz krojów pozwala na dobranie odpowiedniego modelu, w którym będziemy wyglądać atrakcyjnie. Koszulki sportowe damskie powinno się więc dobrać tak, byśmy mieli poczucie, że na treningu możemy dać z siebie wszystko i jednocześnie dobrze się prezentujemy.

1 KOMENTARZ

  1. Najlepsza koszulka to położyć się nago na macie i podczas ćwiczeń czuć zew natury <3

    …czy tylko ja tak robię?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *