fitblogerka.pl

Trening Dieta Motywacja

spowolnienie metabolizmu, spowolnienie przemiany materii
Fit Nowości

Masz problemy z odchudzaniem? To może być wina spowolnionego metabolizmu

Problem z odchudzaniem dotyka coraz więcej osób. Przybierając na wadze, często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że spalenie zbędnych kilogramów nie będzie już takie proste i przyjemne. Dlaczego odchudzanie okazuje się mało efektywne? W jaki sposób na tempo spalania tkanki tłuszczowej wpływa przemiana materii?

Termin przemiana materii od dłuższego czasu jest bardzo popularny wśród osób dążących do osiągnięcia idealnej sylwetki. Niestety nadal nie zdajemy sobie spawy z tego, że sami wpływamy na spowolnienie metabolizmu, którego tempo później trudno przywrócić do normy.

Co wpływa na spowolnienie przemiany materii?

Przemiana materii warunkuje tempo spalania dostarczonych do organizmu kalorii. Jeżeli zaczyna spowalniać, automatycznie zaburzone zostają procesy wydatkowania energii i zaczyna być gromadzona tkanka tłuszczowa. Na pewne czynniki spowalniające metabolizm nie mamy żadnego wpływu, m.in. nie jesteśmy w stanie zmienić naszego wieku, który powoduje, że przemiana materii sukcesywnie spowalnia – to, dlatego wraz z upływem kolejnych lat, jest coraz trudniej pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Warto także zobaczyć jakie są dostępne leki na zahamowanie apetytu http://medicot.pl/tabletki-powstrzymujace-apetyt/ co może nam skutecznie pmóc w walce z nadwagą.

Czynnikiem, który bardzo często wpływa na spowolnienie metabolizmu, jest nieregularne odżywianie i przejadanie się oraz siedzący tryb życia. Dostarczając do naszego organizmu bardzo niewiele kalorii np. podczas stosowania głodówek i drastycznych diet w negatywny sposób wpływamy na naszą przemianę materii. Wydaje się to dość dziwne, bo skoro nie jemy, to powinniśmy chudnąć, ale niestety organizm ludzki działa w nieco inny sposób. Nieregularne odżywianie, głodzenie się oraz stosowanie monotonnych diet o znacznie obniżonej kaloryczności wprowadza nasz organizm w stan magazynowania energii, zamiast przyśpieszać odchudzanie.

Na spowolnienie metabolizmu wpływa także dieta bogata w produkty wysoko przetworzone, które zostały pozbawione większości wartościowych składników odżywczych oraz błonnika pokarmowego. Zobacz listę leków zawierających sibutramine, która skutecznie hamuje apetyt http://medicot.pl/tabletki-z-sibutramina/

Dodatkowo metabolizm spowalnia siedzący tryb życia. Aktywność jest niezbędna nie tylko w przypadku odchudzania – jeżeli przestajemy się ruszać, nasza przemiana materii nie będzie efektywna, co bardzo szybko zauważymy w postaci odkładającej się tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha.

3 naturalne i skuteczne sposoby na przyśpieszenie przemiany materii

Naturalne przyśpieszenie przemiany materii wcale nie jest takie trudne. Wystarczy zastosować się do poniższych zasad, aby szybko zauważyć efekty.

1. Różnorodna dieta

Dieta na przemianę materii musi składać się ze świeżych warzyw i owoców, wartościowego białka, które pomaga przyśpieszyć metabolizm nawet o 25%, produktów pełnoziarnistych, które są doskonałym źródłem błonnika, a także dużych ilości wody.

Aby przyśpieszyć metabolizm, nie można zapominać o śniadaniu, które powinno dostarczać wartościowej energii, a nie jedynie pustych kalorii, które kryją się w słodkich płatkach śniadaniowych, drożdżówkach i pszennym pieczywie.

Dobrym sposobem na wolną przemianę materii jest picie na czczo szklanki zimnej wody z sokiem z cytryny – taki napój poprawia przemianę materii nawet o 30%.

2. Regularne spożywanie posiłków

W celu przyśpieszenia przemiany materii należy całkowicie zmienić swoje podejście do jedzenia. Regularne spożywanie mniejszych i zdrowych posiłków co 3-4 godziny to jeden z najlepszych sposobów na efektywną przemianę materii.

3. Codzienna aktywność fizyczna

Każda aktywność w pozytywny sposób wpływa na metabolizm, jednak najlepsze efekty przynoszą m.in. ćwiczenia aerobowe. Systematyczny aerobik, jazda na rowerze, bieganie i skakanie na skakance pomagają w stosunkowo szybki i skuteczny sposób pożegnać wolną przemianę materii oraz poprawić ogólny stan zdrowia. Ćwiczenia aerobowe to także doskonały sposób na poprawę funkcjonowania obciążonego stosowaniem złej diety i nadwagą układu sercowo-naczyniowego.

Przyśpieszenie metabolizmu znacząco wpływa na tempo odchudzania i pomaga uniknąć efektu jo-jo. Warto pamiętać, że spowolniony metabolizm może także wynikać z przyczyn chorobowych np. zaburzeń hormonalnych, dlatego długotrwały brak efektów odchudzania warto skonsultować z lekarzem.

2 KOMENTARZE

  1. No właśnie. Praca, praca przy komputerze i tyłek rośnie – niestety nie tylko tyłek 🙁 Ale może chociaż niektóre z zasad wezmę sobie do serca.

  2. Za wodą niestety nie przepadam, ale z cytryną jest ok. I właśnie sobie obiecuję, że będę stawiać szklankę, przy łóżku, żeby rano wypić. Do lata coraz bliżej, trzeba się motywować!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *