fitblogerka.pl

Trening Dieta Motywacja

praca trener, praca instruktor fitness online
Fit Nowości

Praca trener, instruktor fitness – gdzie szukać nowych możliwości?

W okresie lockdown’ów branża fitness bardzo ucierpiała – zamknięte siłownie i sale treningowe. Te ograniczenia powodują jednak, że coraz więcej osób czuje potrzebę rozpoczęcia profesjonalnych treningów i uświadamia sobie, jak ważna jest rola trenera dla efektywnego i bezpiecznego treningu. Także wiele firm proponuje indywidualne zajęcia sportowe dla swoich pracowników, z myślą o ich zdrowiu i kondycji. To doskonała szansa, aby znaleźć pracę jako trener, a także pozyskać wiernych klientów na treningi personalne. Praca trener, praca instruktor fitness – jak szukać pracy i jak wykorzystać nowe możliwości rynkowe?

Portale pracy

Nawet w okresie zamkniętych siłowni, na portalach pracy można znaleźć sporo ogłoszeń, a także nowych możliwości i rozwijać się w pracy trenera. Wśród ogłoszeń pracy dla trenera, można znaleźć, propozycje prowadzenia indywidualnych zajęć dla firm, w tym treningów przez internet w formie live. Pamiętaj jednak, że jeżeli bierzesz pod uwagę prowadzenie treningów poza siłownią, musisz być bardzo kreatywny. Przekonaj przyszłego pracodawcę, że umiesz poprowadzić efektywny trening bez użycia profesjonalnego sprzętu, a nawet bez użycia typowych akcesoriów fitness.

Obecnie wiele firm poszukuje trenera do pracy właśnie za pośrednictwem portali – poniżej przykładowe dane z dnia 23.03.2021.

Ilość ogłoszeń na portalu Jooble – https://pl.jooble.org/

  • Praca instruktor fitness – 1061 ogłoszeń w Polsce
  • Praca trener personalny – 4882 ogłoszenia w Polsce

Możliwości znalezienia interesującego ogłoszenia na portalu pracy są zatem bardzo duże, pomimo nietypowego okresu.

Poza pracą jako trener czy instruktor fitness, na portalach można znaleźć również oferty od firm, które zajmują się sprzedaż akcesoriów treningowych, przeznaczonych do ćwiczeń w domu. To obecnie bardzo ważna branża, dająca nowe możliwości trenerom. Wiele sklepów oferuje specjalne szkolenia online, aby pomóc swoim klientom prawidłowo wykorzystywać akcesoria fitness do domowych treningów. Dla takich firm i ich klientów bardzo istotna jest zatem rola i praca trenera.

Polecenia

Polecenia to bardzo istotne źródło pozyskania nowych klientów na treningi personalne, zarówno w przypadku pracy indywidualnej, jak i w przypadku treningów online. Czasami polecenia pojawiają się same od zadowolonych osób. Warto jednak zastanowić się, jak uzyskać większą liczbę poleceń i przyłożyć się do tego zadania.

Bonusy za polecenia

Po pierwsze można zaproponować swoim klientom zniżki i dodatkowe bonusy. Przykładowo trening personalny gratis za polecenie klienta, który zapisze się miesięczne zajęcia. To tylko jedna z możliwości, bo każdy trener powinien wypracować swój własny system bonusowy, dostosowany do swojej grupy klientów i przede wszystkim skuteczny.

Specjalizacja w konkretnym rodzaju treningów

Aby pozyskać więcej poleceń, istotne może być wyspecjalizowanie się w konkretnej dziedzinie – konkretnym rodzaju treningów. Można przy tym rozwijać swoje umiejętności na różnych szkoleniach dla trenerów i kursach instruktorskich. Bycie specjalistą w danej branży przyniesie z pewnością wiele korzyści. Im lepsze treningi, lepiej dopasowane do stopnia zaawansowania i do potrzeb klienta, tym można spodziewać się większej ilości poleceń.

Określ swoją grupę docelową i rodzaj treningów, przykładowo:

  • Treningi dla osób pracujących przy komputerze
  • Treningi dla kobiet po ciąży
  • Treningi nastawione na utratę nadwagi
  • Treningi dla zawodników kulturystyki

Pomysłów jest wiele, a specjalizacja w danej dziedzinie spowoduje, że Twoje treningi będą wysoce profesjonalne. Łatwiej będzie Ci też pozyskać klientów z danej grupy docelowej, a nawet zdominować daną niszę. Nie tylko wyróżnisz się tym od innych trenerów, pozyskasz polecenia, pracę jako trener personalny, ale też zaspokoisz bardzo indywidualne potrzeby swoich klientów.

Social Media

Social media pomagają pozyskać pracę dla trenera w różnych dziedzinach. Są doskonałym miejscem promocji swoich treningów i pozyskania nowych klientów. Ponadto dają możliwość regularnego  dochodu ze sprzedaży różnych kursów lub produktów ważnych w branży fitness.

Aktywność trenera w social media umożliwia
  • Pozyskanie klientów na treningi indywidualne (również te online)
  • Sprzedaż kursów online
  • Pozyskanie współprac z różnymi firmami przy testach akcesoriów treningowych i ubrań sportowych

Praca trener – podsumowanie

Pamiętaj, że praca trenera, instruktora fitness jest bardzo potrzebna i ciągle poszukiwana, jednak trzeba wykazać trochę zaangażowania, a także znaleźć pomysł na siebie. Portale pracy jak np. Jooble, polecenia klientów oraz działalność w social media to główne źródła, które pomogą Ci znaleźć pracę w tej branży. Poza tym wyspecjalizowanie się w konkretnym rodzaju treningów pomoże nie tylko wyróżnić się wśród innych trenerów, ale będzie też wspaniałą misją, dzięki której zaspokoisz indywidualne potrzeby swoich klientów. Powodzenia! 😊

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *