fitblogerka.pl

Trening Dieta Motywacja

Poznaj marke Kross rowery e-rowery
Fit Nowości

Poznaj markę Kross

Firma Kross jest cenioną w Polsce marką rowerową, która istnieje na rynku już od 30 lat. Nie można jej odmówić doświadczenia zarówno w dystrybucji, jak i produkcji sprzętu rowerowego. Założycielem marki jest polski biznesmen Zbigniew Sosnowski, który urodził się w Przasnyszu i właśnie w tej miejscowości założył swoją firmę zajmującą się produkcją. Firma Kross nieustannie się rozwija, o czym może świadczyć łączna produkcja rowerów w roku 2018 wynosząca aż 275 tysięcy egzemplarzy. Mimo ogromnej rozpoznawalności w naszym kraju marka Kross nie ogranicza swojej dystrybucji jedynie do rodzimego rynku. Rowery produkowane przez firmę Kross eksportowane są do ponad 40 różnych państw. Z kolei z ofertą marki możemy zapoznać się w wielu serwisach e-commerce. Jednym z nich jest sklep DomenaSportowa.pl

Różnorodność gwarancją sukcesu.

Rynek rowerowy to niewątpliwie trudny rynek. Co zatem sprawia, że to właśnie rowery Kross są tak popularne, i są dostępne w ponad 40-tu krajach? Niemal każda firma może poszczycić się wysoką jakością. W końcu żyjemy w XXI wieku i standardy zarówno estetyki, jak i bezpieczeństwa nie pozwoliłyby wypuścić na rynek kiepskiego produktu. Marka Kross potrafi jednak zadbać o uwagę swoich klientów za pośrednictwem ogromnej różnorodności sprzętu, który ma w ofercie.

Firma wychodzi naprzeciw oczekiwaniom nawet najbardziej wymagającego konsumenta i oferuje rowery, które zostały zaadresowane do konkretnych osób i ich wymagań. W ofercie marki Kross możemy wyróżnić między innymi takie rowery jak: rowery dziecięce, rowery elektryczne, rowery damskie, rowery górskie, rowery szosowe, rowery turystyczne czy miejskie.

Jeśli chodzi o rowery dziecięce w przeszłości były one zwykle tanimi, ciężkimi modelami w stylu BMX. Jednakże w przypadku marki Kross w ciągu ostatnich 10 lat zupełnie zmieniono to podejście. Rezultatem jest znaczna zmiana jakości i różnorodności rowerów dziecięcych. Czym charakteryzują się modele dla dzieci? Wyobraźmy sobie, jak bardzo zmęczyłby się dziesięciolatek, gdyby musiał wjechać pod górę na rowerze o wadze ponad 12 kilogramów? Wyobraźmy sobie 30-kilogramowe dziecko, które stara się okiełznać rower dorównujący połowie masy jego ciała. Dlatego też części rowerowe, takie jak: dźwignie, hamulce, ramiona korby i pedały, powinny być odpowiednio zmniejszone i ważyć mniej, aby dopasować je do możliwości dziecka. Kross zadbał o wszelkie modernizacje, które pozwoliły dopasować sprzęt do anatomii dzieci i młodzieży, aby również oni mogli czerpać pełną przyjemność z komfortowej jazdy.

Do oferty firmy Kross wprowadzone zostały również e-rowery, stosunkowo nowe na rynku rowerowym, bo ich historia liczy mniej niż dziesięć lat. Przedrostek „E” informuje nas o specyfikacji w postaci małego silnika elektrycznego, który wspomaga pedałowanie. Celem e-roweru jest dostarczenie podstawowych wrażeń z jazdy na rowerze, przy odrobinie mniejszym wysiłku. Rowery elektryczne mogą pomóc ludziom cieszyć się jazdą na rowerze szosowym lub górskim bez względu na wiek i kondycję. Jest to doskonałe rozwiązanie, aby przyspieszyć dojazdy do pracy i zredukować ilość potu wylaną po drodze.

Nie zapomniano też o zapalonych kolarzach górskich, dlatego też firma Kross poświęciła dużą uwagę właśnie tej kategorii rowerów. W zależności od modelu rower górski może być używany do jazdy zarówno po szerokich nieutwardzonych drogach, jak i po stromych ścieżkach górskich. Ogólnie rzecz biorąc, im trudniejsze trasy, o nierównej, twardej nawierzchni, tym bardziej skorzystamy z tylnego zawieszenia, które zostało umieszczone w rowerach górskich marki Kross.

Rowery szosowe Kross są natomiast stworzone z myślą o uzyskiwaniu dużych prędkościach. Ich wąskie opony umożliwiają rozwinięcie naprawdę sporych prędkości. Dlatego też modele wyposażone w dobre hamulce tarczowe stają się coraz bardziej popularne. W zależności od indywidualnych preferencji możemy wybrać model o różnej kolorystyce, o różnych geometriach ramy, a nawet punktach styku siodła i kierownicy. Wszystko z myślą o dalekich, komfortowych podróżach, które pozwolą nam rozwinąć zawrotną prędkość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *