fitblogerka.pl

Trening Dieta Motywacja

akcesoria na każdym kempingu, sprzęt na camping
Fit Nowości

Niezbędne akcesoria na każdym kempingu

Wyprawy trekkingowe i kempingi na świeżym powietrzu to bez wątpienia jeden z najlepszych sposobów na oderwanie się od miejskiej rzeczywistości i spędzenie czasu w bliskim kontakcie z naturą, bez polegania na tradycyjnych udogodnieniach w domu czy hotelu. Wybierając się w góry czy na każdego rodzaju szlak warto pomyśleć o zabraniu ze sobą namiotu, dzięki któremu nie tylko z łatwością wydłużysz swoją wędrówkę, ale też nie będziesz uzależniać jej od lokalizacji kolejnych noclegów. Na nocowanie w terenie warto się jednak przygotować. Jakie akcesoria okażą się niezbędne na każdym kempingu?

Śpiwory, karimaty, odzież na noc – jak przygotować się do kempingu?

Jeśli planujesz spędzić na otwartej przestrzeni dłuższy czas, warto zadbać o podstawowe potrzeby i upewnić się, że podczas nocy nie wychłodzisz organizmu. Brak wyczucia co do znacznie niższych temperatur w nocy jest latem bardzo popularny, szczególnie wśród osób, które nie wybierają się na kempingi zbyt często. Cieplejszy śpiwór, dobra, miękka karimata i dodatkowa odzież, którą możesz dogrzać się w razie potrzeby są tu absolutną koniecznością! Nie warto przecież skracać wyprawy z powodu przeziębienia.

Ważny będzie oczywiście też dobry namiot – nocując poza budynkiem musisz pamiętać, że ten ochroni Cię nie tylko przed ewentualnym deszczem czy niższą temperaturą, ale także przed wilgocią, zwierzętami czy uciążliwym robactwem, którego ugryzienia mogą zabić resztki przyjemności z podróżowania na łonie natury. Śpiwór powinien być wykonany z wodoodpornego materiału, z ograniczoną przepuszczalnością powietrza i być dopasowany wielkością do ilości osób, z jaką podróżujesz. Każdy może oczywiście spać w namiocie solo, jednak często dla bezpieczeństwa warto podróżować dwójkami. W namiocie niezbędna będzie też gruba karimata lub specjalna mata pod śpiwór, która nie tylko stworzy dodatkową izolację spodu namiotu i zagwarantuje Ci cieplejsze miejsce do snu, ale też zabezpieczy przed wystającymi kamieniami, patykami czy innymi elementami twardego podłoża, które nie dadzą Ci się wyspać.

Przygotowywanie posiłku na kempingu – jakie akcesoria warto ze sobą zabrać?

akcesoria na kemping, namiot na kemping

Decydując się na krótki wypad w teren i nie planując dłuższego spędzania czasu pod namiotem można polegać na ciepłych posiłkach w mijanych na trasie schroniskach i barach. Często jednak kempingowcy starają trzymać się z dala od cywilizacji, potrzebując tym samym nieco lepszego zaplecza do przygotowywania własnych posiłków. Pamiętaj, że twój organizm nie poradzi sobie zbyt długo na zimnych przekąskach, które mogą zepsuć się przy zbyt wysokiej temperaturze. Turystyczna lodówka, kuchenka, naczynia i sztućce wielorazowego użytku i wygodne pojemniki na przechowywanie żywnościzajmują często w bagażu najwięcej miejsca, ale to właśnie dzięki nim poczujesz się bezpiecznie wiedząc, że nie zemdlejesz z głodu gdy zgubisz się na trasie i nie znajdziesz na czas ciepłego obiadu. Nie zapomnij też o dobrym, trzymającym ciepło przez wiele godzin termosie – uzupełnij go ulubioną kawą, herbatą, czy zwyczajnie gorącą wodą, która przyda się podczas chłodniejszych wieczorów i poranków.

Jak pakować się na kemping?

Dobry plecak turystyczny to podstawa udanego kempingu – bez względu na to, czy wybierasz się na trasę solo, czy ze znajomymi, możliwość spakowania wszystkich niezbędnych akcesoriów i wygodnego niesienia ich to kwestia pierwszorzędna. Dobrej jakości plecaków warto szukać w sklepach ze sprzętem outdoorowym takich jak Addnature.pl, wybierając rozmiar, pojemność i właściwości plecaka odpowiednio do swoich potrzeb i możliwości. Elementy, na które warto tu zwrócić uwagę to wodoodporność, pojemność całkowita, dostępność do licznych przegródek na rzeczy osobiste czy wreszcie specjalne uchwyty na zamocowanie karimaty i namiotu pozwalające na uwolnienie rąk podczas wędrówki.

Pakując się na kemping nie zapominaj, jak ważną rolę w bezpieczeństwie podróży odegra dobrze skompletowana apteczka. Na nic zda się inwestowanie w profesjonalne kijki do chodzenia czy wygodny namiot z wydzielonymi pokojami, jeśli nie zabezpieczysz się na wypadek poparzeń słonecznych, ukąszeń, zadrapań czy poważniejszych wypadków. Apteczka musi bezwzględnie znaleźć się w łatwo dostępnej części plecaka i powinna być uzupełniana przed każdą kolejną wyprawą. Jeśli nie chcesz kompletować jej samodzielnie, sprawdź gotowe apteczki dostępne w sklepach ze sprzętem kempingowym.

Na koniec chcemy przypomnieć jeszcze o dobrym przemyśleniu odzieży. Lato kusi do tego, by sięgać po rzeczy odsłaniające ciało, jednak na trasie warto zadbać jednak o to, by odzież oddychała, ale i chroniła przed słońcem, wiatrem i deszczem. W plecaku powinny znaleźć się zestawy odzieży na każdą możliwą pogodę – pod uwagę weź ilość dni na kempingu i dodaj jeden strój awaryjny, na wypadek zamoczenia odzieży podczas ulewy. Kemping okaże się znacznie przyjemniejszy, jeśli odpowiednio się do niego przygotujesz! 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *