fitblogerka.pl

Trening Dieta Motywacja

akcesoria fitness do domu
Fit Nowości

Jakie akcesoria fitness warto kupić do domu?

Regularna aktywność fizyczna jest wymieniana jako jeden z fundamentów dobrego zdrowia i stanowi podstawę aktualnej piramidy zdrowego żywienia. Ćwiczyć możemy w różnych miejscach, zarówno w klubach fitness, jak i na świeżym powietrzu, ale bardzo często i chętnie wybieramy domowe zacisze do tego, by popracować nad własnym ciałem. Zobaczmy, jakie akcesoria fitness mogą nam to ułatwić.

Mata do ćwiczeń

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia domowego kącika fitness powinna być mata do ćwiczeń. Wykonana z elastycznej pianki zapewnia dobrą amortyzację podczas ćwiczeń, a jej antypoślizgowa warstwa wierzchnia sprawia, że nie przesuwa się ona po podłodze. Dzięki niej ćwiczenia są bezpieczniejsze dla stawów, a ich wykonywanie jest dużo wygodniejsze. Warto wiedzieć, że jej przechowywanie nie wymaga wiele miejsca. Można ją przechowywać zwiniętą w rulon lub powieszoną na ścianie na dwóch haczykach.

Gumy do rozciągania

W domowym zaciszu wiele osób chętnie wykonuje ćwiczenia rozciągające typu pilates czy joga. Z pomocą przy rozciąganiu mięśni w różnych partiach ciała przychodzą gumy do ćwiczeń w bardzo wielu rodzajach. Różnią się one między sobą materiałem, z którego zostały wykonane, grubością i rozciągliwością. Można je kupić pojedynczo i w zestawach, dobierając je w zależności od stopnia zaawansowania i intensywności planowanego treningu. Korzystanie z nich pozwala osiągnąć świetne efekty treningu ogólnorozwojowego. Gumy do ćwiczeń sprawdzą się również podczas ćwiczeń rehabilitacyjnych, dlatego chętnie korzystają z nich również fizjoterapeuci.

Piłki do ćwiczeń

Osoby, które chcą w domowym zaciszu wykonywać nie tylko trening ogólnorozwojowy, ale również funkcjonalny, z pewnością chętnie wybiorą piłki do ćwiczeń. Można kupić piłki o różnej wadze, dopasowując ją do aktualnych możliwości ćwiczącego. Stosowanie ich podczas treningów pozwala wzmacniać mięśnie rąk i nóg, dając mięśniom możliwość pracy z coraz większym obciążeniem.

A po treningu – wałki do masażu

Kompletując akcesoria fitness do domu nie można zapominać o tym, że zakończenie ćwiczeń również powinno być wykonane w poprawny sposób. Zmęczone treningiem mięśnie trzeba rozciągnąć i rozmasować, by zapobiec powstaniu zakwasów. Do tego celu najlepiej wykorzystać wałki do masażu, które są dostępne w wielu różnych wielkościach i kształtach. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, żeby masaż wykonywany z ich pomocą przynosił ulgę i pomagał szybciej zregenerować się mięśniom po intensywnym wysiłku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *