Fit news

Czym jest floating i dlaczego warto z niego skorzystać?

Floating to ciesząca się coraz większą popularnością metoda relaksu. Sesję floatingu można zrealizować w dedykowanych gabinetach floatingowych, których sukcesywnie przybywa oraz wybranych salonach SPA. Floating to głęboko odprężający zabieg, który niemal całkowicie odcina dopływ i oddziaływanie bodźców zewnętrznych. Jego charakterystyczną cechą jest unoszenie się ciała na powierzchni wody – co samo w sobie staje się niesamowitym przeżyciem.

Co to jest floating?

Zabieg floatingu to prawdziwy relaks dla ciała i duszy. Floating to sesja głębokiego odpoczynku realizowana w niemal stuprocentowej separacji od wpływu czynników zewnętrznych. W zależności od wyposażenia salonów urządzenie do floatingu może pomieścić jednocześnie nawet dwie osoby. Floating to seans w specjalnej kapsule lub kabinie napełnionej wodą z dużym stężeniem soli Epsom. Wnętrze kapsuły jest zaciemnione i wyciszone, a wysokie stężenie soli pozwala swobodnie unosić się na wodzie, co stwarza doskonałe warunki do głębokiego relaksu. Temperatura wody dostosowana jest do temperatury ludzkiego ciała i wynosi ok. 35° C. Zabieg odbywa się w całkowicie sterylnych warunkach, a do jego przeprowadzenia zapewniona jest kameralna i dająca poczucie intymności przestrzeń. Zarówno przed i po zabiegu należy skorzystać z prysznica, a sam seans realizowany jest najczęściej w stroju kąpielowym. Zminimalizowanie aktywności zmysłowej oraz obniżenie świadomości grawitacji to charakterystyczne cechy floatingu, które stanowią o jego wyjątkowości, a zarazem skuteczności w poprawie zdrowia i samopoczucia. Floating to niecodzienna forma relaksu i troski o zdrowie, która poza pożądanymi korzyściami dla ciała i ducha dostarcza również niesamowitych doznań i wrażeń, idealnie sprawdzając się na prezent.

Zabieg floatingu i higiena

Każdy seans floatingu odbywa się w sterylnych warunkach z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i higieny. Woda znajdująca się w urządzeniu zawiera dużą ilość soli, co sprawia, że roztwór jest sterylny – rozpuszczona w wodzie sól Epsom sama w sobie ma właściwości bakteriobójcze i dezynfekujące. Po każdej sesji woda jest wymieniana i filtrowana. 

Floating – korzyści z zabiegu

Podczas sesji floatingu odpoczywa zarówno ciało, jak i umysł. Sesja floatingu wywołuje odczucia zbliżone do tych, których doświadcza dziecko w łonie matki. Cisza, spokój, delikatne kołysanie ciała, przyjemny stan lewitacji pozbawiający konieczności kontrolowania pracy mięśni przez mózg – to wszystko uwalnia od stresu, wyzwala endorfiny i mocno przyspiesza regenerację organizmu. Jedna godzina spędzona na sesji floatingu odpowiada aż 4-5 godzinom snu. Floating odciąża mięśnie, stawy i kręgosłup, zmniejsza bóle głowy i migrenę. Poleca się go osobom aktywnym, ponieważ zapobiega przetrenowaniu. Inną równie ważną korzyścią floatingu jest poprawa koncentracji i zdolności uczenia się. Obecna w zabiegu sól Epsom pozwala uzyskać dodatkowe efekty pielęgnacyjne dla włosów, skóry i paznokci.

Floating – przeciwwskazania

Floating mimo swoich licznych korzyści posiada również przeciwwskazania. Z sesji floatingu powinny zrezygnować kobiety w pierwszym trymestrze ciąży, osoby cierpiące na epilepsję, ciężkie depresje lub psychozy. Przeciwwskazaniami do floatingu są również zakrzepica, zapalenie ucha, rany otwarte, podrażnienia i infekcje, uszkodzenia i owrzodzenia skóry oraz nowotwory złośliwe skóry. Z floatingu nie powinny także korzystać osoby z wszczepionym rozrusznikiem serca. Dzięki niskiemu poziomowi wody oraz jej dużej wyporności floating nie powoduje uczucia dyskomfortu wśród osób nie potrafiących pływać. Jak widać, lista wyjątków nie jest zbyt długa. Wbrew pozorom brak umiejętności pływania nie należy do przeciwwskazań. Floating to bezpieczny zabieg, który może stać się przyjemnym sposobem na relaks dla wielu osób.

Podaruj floating na prezent i zainwestuj w dobre samopoczucie bliskiej osoby lub własne – voucher na floating znajdziesz pod adresem: https://prezentmarzen.com/floating-relaks-dla-ciala-i-duszy/

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *