fitblogerka.pl

Trening Dieta Motywacja

sosy dietetyczne, sosy zero kalorii
Dieta

Sosy dietetyczne jako pomoc w skutecznym chudnięciu

Restrykcyjna dieta to wymóg, za którym stoją różne sytuacje: nieraz jest nią cukrzyca, czasem wyczynowe uprawianie sportu, niekiedy zaś – zalecenia lekarzy lub dietetyków dla wszystkich tych, którzy chcą pracować nad swoją sylwetką. Jeżeli zależy nam na zdrowiu i urodzie, czekają nas poszukiwania odpowiednich produktów spożywczych. Jednak – często musimy mierzyć się z nawykami żywieniowymi które odbiegają od ideału, a kształtowały się przez całe życie. Dużą rolę odgrywają tutaj przyzwyczajenia smakowe.

Dieta nie oznacza rezygnacji ze smaku

Jeżeli brak nam motywacji do przejścia na dietę, gdyż boimy się jałowego i niesmacznego jedzenia – popełniamy błąd. Obecne możliwości rynku spożywczego stwarzają szerokie możliwości dla każdego, kto nie wyobraża sobie życia bez smaku czekolady lub sosów BBQ, a jednocześnie liczy każdą kalorię. Warto wiedzieć, że w sklepach, oferujących zdrową żywność oraz produkty dietetyczne czy suplementy – z łatwością znajdziemy na przykład sosy zero kalorii.

Jest to o tyle wygodne, że duża część z nas, na myśl o potrawach bez dodatku choćby kilku kropel sosu – skrzywi się niechętnie. Szkopuł w tym, że tradycyjnie przygotowywane sosy (bazujące na mące, śmietanie czy majonezie) – są szalenie kaloryczne.

Takie produkty, jak sosy dietetyczne są wytwarzane bez użycia soli, cukru oraz tłuszczów. Warto zwrócić uwagę na producenta – będziemy wtedy całkowicie spokojni, że nasze posiłki nie będą zawierać niepożądanych substancji (nie tylko tych tuczących, lecz także innych, w tym szkodliwych konserwantów). Do ścisłej czołówki dostawców żywności z zerową zawartością kalorii zaliczają się  4+ Nutrition, Jordan`s Skinny Syrups, Allnutriton czy Ostrovit.

Psychologiczna rola smaku potraw

Kwestie smakowe są bardzo ważne – odczuwany smak jedzenia to głęboki sygnał dla psychiki osoby, która spożywa dany posiłek. Jeżeli konkretne danie jest po prostu mało wyraziste i mdłe, lub też ma dający się uchwycić smak, lecz nieodpowiedni – znajdujemy się na prostej drodze do zaburzeń nastroju (o ile będziemy wytrwale się nad sobą pastwić takimi potrawami). Dietetyczna żywność, taka jak sosy nie zawierające kalorii pozwala rozwikłać ten impas – teraz możemy jeść i smacznie, i zdrowo.

Sosy o zerowej zawartości kalorii występują w bardzo wielu odmianach smakowych – tak więc każdy, niezależnie od rodzaju swoich preferencji znajdzie coś dla siebie. Taki sos może być zarówno dopełnieniem deseru (smaki owocowe, czekoladowe), jak i potraw mięsnych (BBQ) czy wreszcie samej kawy lub herbaty. Świetnie uzupełni także poranną owsiankę.

Korzystając z tego typu rozwiązań, możemy śmiało odważyć się na posiłek, który będzie bazować na kaszy z warzywami. Codzienna troska o odpowiedni poziom spożywanych kalorii to pierwsza i podstawowa zasada dla każdego, kto chce rozpocząć skuteczną walkę o zgrabną sylwetkę. Jednak, dążąc do zrzucenia wagi, dobrze jest pamiętać, że optymalne rezultaty daje nie tylko trwała zmiana nawyków żywieniowych, lecz także regularny wysiłek fizyczny. Łącząc te dwie strategie, nie będziemy musieli długo czekać na pożądane efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *