fitblogerka.pl

Trening Dieta Motywacja

kreatyna czym jest, jak może na nas wpłynąć
Dieta

Kreatyna – czym jest i jak może na nas wpłynąć

W dzisiejszych czasach ciężko jest znaleźć profesjonalnego kulturystę, który nie stosuje suplementów diety. Nie powinno to być oczywiście nic zaskakującego – istnieje wiele powodów, dlaczego te produkty dla sportowców mogą być świetnym dodatkiem do treningu i diety. Oczywiście kwestia ta nie musi tyczyć się tylko profesjonalistów, z pewnością, jeśli znamy ludzi interesujących się tym tematem, to również zauważymy, jak wielu z nich z chęcią stosuje odżywki, aby osiągnąć lepsze efekty. Jeśli sami również zastanawiacie się nad korzystaniem z takich rozwiązań, to istotne jest, by dokładnie zapoznać się z tym, o co tak naprawdę w suplementach chodzi. Dodatkowo, dobrze jest również wybierać pewne i znane produkty. Z tego też powodu w tym artykule dokładnie przyjrzymy się temu, czym są suplementy diety, jak mogą na nas wpłynąć, oraz czym dokładnie jest jedna z najpopularniejszych opcji, czyli kreatyna. Zapraszam!

Suplementy diety – czym są dokładnie

Na sam początek przyjrzyjmy się bliżej temu, o czym dokładnie mowa, gdy pojawia się hasło “suplementy diety” – są to specjalne produkty, które posiadają określone składniki odżywcze mające na celu wpłynięcie na nas w określony, odpowiedni sposób, zarówno w przeciągu naszego normalnego dnia, jak i przed lub po treningu. Jedną z istotnych kwestii, którą trzeba zaznaczyć jest to, że odżywki dla sportowców same w sobie nie są w stanie pomóc nam uzyskać odpowiednią sylwetkę – w tym przypadku zawsze najważniejszymi elementami pozostają: odpowiednio dopasowana do nas dieta i intensywne ćwiczenia, które pomogą nam zrzucić niepotrzebne kilogramy lub stworzyć wymarzoną masę mięśniową. Kolejną ważną kwestią jest również to, skąd pozyskujemy te artykuły. Jest to bardzo ważne szczególnie w przypadku zakupów internetowych, ponieważ z łatwością znajdziemy wiele produktów, które przedstawiają siebie jako suplementy diety, ale tak naprawdę nie są nimi z wielu powodów, jak chociażby niepewny, nielegalny skład czy dziwne obietnice producenta co do efektów. Przykładowo, jeśli chcemy dobrać odpowiednią kreatynę, to najlepiej wybierajmy pewne sklepy internetowe, jak https://sklep.kfd.pl/kreatyna-c-48.html – tym sposobem możemy zauważyć, że korzystamy z legalnego źródła, które przedstawia prawdziwy skład odżywki. Dodatkowo, możemy również zobaczyć komentarze osób, które już kupiły określony produkt i ocenić tym sposobem, czy zakup okaże się dla nas odpowiedni, czy też nie.

Warto jest mieć świadomość tego, co kupujemy, ponieważ nieświadome wybieranie suplementów na “chybił trafił” może mieć dla nas efekt odwrotny od zamierzonego!

Kreatyna – czym jest dokładnie

Gdy już dokładnie wiemy, czym tak naprawdę są odżywki dla sportowców, to możemy zacząć zastanawiać się nad kupnem jednej z nich. Bardzo często amatorom poleca się właśnie kreatynę, czyli organiczny związek chemiczny, który składa się z trzech aminokwasów: glicyny, metioniny i argininy. Ważnym faktem jest to, że jest to kompletnie naturalny produkt, który odnajdziemy w naszym organizmie, szczególnie w naszych mięśniach. Jesteśmy w stanie dostarczać go naturalnie poprzez dietę. Jednak są pewne powody, dlaczego ludzie wybierają wciąż opcję w formie suplementu.

Kreatyna – dlaczego jako suplement?

Kwestia znalezienia słynnych suplementów diety w tym co jemy, nie jest z pewnością zaskoczeniem dla wielu osób. Najprostszym przykładem jest przecież białko, które możemy pozyskać zarówno z mięsa, produktów pochodzenia zwierzęcego, jak i przeróżnych roślin. Pomimo tego wiele osób wciąż wybiera rozwiązanie sproszkowane – czemu tak jest? Z pewnością jednym z powodów jest tutaj wygoda. O wiele łatwiej jest uzyskać odpowiednie składniki odżywcze w pysznym shake’u niż przygotować pełnowartościowy obiad. Jednakże, w przypadku kreatyny szczególnie mamy kolejny ważny powód – nasz organizm nie jest w stanie przyswoić dużej ilości tego organicznego związku chemicznego z pokarmu. Idea spożywania niebotycznej ilości mięsa, aby uzyskać efekt podobny do suplementu, jest raczej szalona. Z tego też prostego powodu, jeśli chcemy pozyskać kreatynę, to lepiej jest jednak wybrać suplement diety.

Kreatyna – co może dla nas zrobić

Przejdźmy teraz do najważniejszej kwestii, czyli tego, co przyjmowanie kreatyny może zrobić dla naszego organizmu:

  • może zmniejszyć kwasowość naszych mięśni
  • może zwiększyć przenikanie wody do naszych mięśni, co może powodować tworzenie się beztłuszczowej masy mięśniowej
  • może dodać naszych mięśniom dodatkowej energii

Patrząc na powyższe efekty, można z łatwością zauważyć, czemu kreatyna jest tak polecana sportowcom, szczególnie amatorom, którzy chcą pracować nad swoją masą mięśniową. Jej działania mogą pozytywnie wpłynąć na jakość treningu i wspomóc pracę nad wymarzoną sylwetką!

Kreatyna – którą wybrać?

Warto zaznaczyć, że na rynku suplementów diety odnajdziemy wiele opcji tego związku chemicznego. Jednakże można zacząć od najprostszej wersji, czyli tzw. monohydratu kreatyny – jest to po prostu połączenie kreatyny z cząsteczką wody, dzięki czemu otrzymujemy suplement diety bez żadnych udziwnień ani dodatków.

Podsumowanie

Kreatyna jest jedną z najstarszych odżywek dla sportowców, która jest dostępna na rynku. Dzięki temu bez problemu odnajdziemy ogrom przeróżnych badań wykonanych na przestrzeni lat, które starają się opisać to, jak na nas wpływa. Dzięki temu również dokładnie widzimy, że w ciągu tak długiego okresu istnienia tego suplementu, posiada on wciąż rosnącą rzeszę fanów, którzy go stosują. Jeśli myślisz nad rozpoczęciem swojej przygody z suplementacją, to z pewnością kreatyna jest dobrym wyborem na początek!

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.