fitblogerka.pl

Trening Dieta Motywacja

catering dietetyczny
Dieta

Dietetyczny catering skuteczny sposób na zbędne kilogramy

Dietetyczny catering, czyli tzw. dieta pudełkowa zyskuje coraz większą popularność, nie tylko wśród tych, którzy chcą zgubić zbędne kilogramy ale też wśród tych, którzy cenią sobie zdrowie a jednocześnie brak im czasu na komponowanie własnych posiłków.

Na czym polega zdrowy catering

Jest to forma cateringu polegająca na dostarczeniu posiłków na cały dzień pod wskazany adres. Można zamówić określoną ilość posiłków, zazwyczaj od 3 do 5 i wybrać ile dni w tygodniu czy w miesiącu mają być przywożone. Firmy oferują specjalistyczne jadłospisy dostosowane do różnego rodzaju diet, odchudzających, zdrowotnych, etc.

Jedzenie otrzymuje się w pudełkach i w zasadzie gotowe jest do spożycia, czasem wymaga podgrzania, ale nie zawsze. Menu ułożone jest w sposób zróżnicowany i atrakcyjny, tak, by się nie znudziło, nie zbrzydło, miało atrakcyjną formę, a przede wszystkim było zdrowe i pożywne. Uwzględnia się w nim również wszelkie nietolerancje i alergie.

dietetyczny catering wege

Diety odchudzające

Po konsultacji ze specjalistą wystarczy już tylko wybrać odpowiednią dla nas dietę, biorąc pod uwagę kaloryczność i składniki. Firma cateringowa Fit Apetit ma w swojej ofercie, m.in. diety:

  • Slim Fit – jadłospis szczególnie dietetyczny, w którym określa się liczbę kalorii, ogranicza cukry, stawia na właściwe produkty w odpowiednich ilościach. Dzięki temu dieta jest atrakcyjna pod względem smakowym. Do tego konkretna ilość posiłków sprawia, że ograniczamy podjadanie między posiłkami, ograniczamy wizyty w sklepie.
  • Low Carb – to dieta o minimalnej ilości węglowodanów, a dużej ilości białka. Jadłospis jest pożywny a jednocześnie pomaga przyspieszyć metabolizm. Ograniczone spożywanie cukrów i skrobi służy jednoczesnemu spalaniu tłuszczy.
  • Keto Power – tu spożywa się niewiele węglowodanów, za to więcej “zdrowych” tłuszczów.
  • Vegan – czyli catering wegański, który sprawdzi się również jako catering wegetariański. Składa się z posiłków, przygotowanych głównie na bazie warzyw i owoców.
dietetyczny catering kalorie

Jak zamawiać?

Rynek pełen jest już firm cateringowych proponujących fit catering. Kierując się opiniami w internecie oraz rekomendacjami naszych znajomych należy wybrać tą jedną. Wiele z nich oferuje catering próbny na kilka dni, dzięki czemu możemy ocenić, czy jest to menu, które nam odpowiada.

Nie bez znaczenia jest estetyka podania posiłków, smak, cena i forma opakowań- jednorazowe plastikowe czy może pudełka ekologiczne.

Część firm zapewnia też swoim klientom konsultacje z dietetykiem, który pomoże dobrać dietę do konkretnych, indywidualnych potrzeb i możliwości naszego organizmu. Każda z tych diet to duży krok w celu poprawy swojego zdrowia i zgubienia zbędnych kilogramów, bez zbędnych wyrzeczeń.

Fit Apetit Białystok działa w wielu większych miastach w Polsce, warto więc wypróbować ich restauracyjne ale zdrowe menu.

dietetyczny catering fit

2 KOMENTARZE

  1. Dla mnie to bardzo wygodne rozwiązanie – oszczędność czasu i pewność, że spożywam określoną ilość kalorii 🙂 Jeśli ktoś może sobie przeznaczyć część domowego budżetu na coś takiego, to czemu nie 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *