24.05.2014

Jak właściwie studiuje się po niemiecku?

Dzisiaj zapraszam Was na drugą część filmiku dotyczącą języka niemieckiego. Mówię o tym, w jaki sposób używa się tego języka na studiach w Niemczech.


Opowieść przeplotłam kilkoma moimi doświadczeniami i spostrzeżeniami na temat tego, co było dla mnie najtrudniejsze i najłatwiejsze.


Jak Wam się podoba? Też uważacie, że jest dosyć duża różnica między studiami w Polsce a tymi w Niemczech?

13 komentarzy :

 1. Agata Muszyńska24 maja 2014 19:26

  A właśnie o Tobie myślałam. Bo już na dobre wykiełkowała się we mnie/ze mnie myśl o uczeniu się niemieckiego. : ))

  OdpowiedzUsuń
 2. Polecam! Nigdy nie wiesz co się w życiu przyda ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak mi się przypomniało czy mogłabyś nakręcić filmik jak wygląda Twój dzień? Dokładniej chodzi mi o to jak godzisz przygotowywanie posiłków,praca,studia tak żeby to ogarnąć? Wiem że pisałaś o tym,ale w filmiku może będzie coś jeszcze,a teraz przydałyby mi się takie inspiracje:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak, bardzo bym chciała nakręcić taki filmik, bo kiedyś napisałam podobnego posta i bardzo dobrze się przyjął. Mam jeden problem - mój aparat jest ewidentnie niemobilny i muszę do tego kupić coś przenośnego. Życz mi owocnej współpracy, żebym zgromadziła na to środki to będzie i filmik z mojego dnia ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. dla mnie niemiecki to czarna magia hehehe przez 3 lata nic sie nie nauczylam :D

  OdpowiedzUsuń
 6. www.megazdrowie.blogspot.com24 maja 2014 21:29

  Wow i tak uważam, że jesteś niesamowita. Nie jestem pewna, czy dałabym radę studiować w jakimkolwiek obcym języku, no może za wyjątkiem angielskiego. Ale niemiecki to dla mnie kompletny hardcore! W liceum miałam rozszerzony ale zawsze większość słówek wydawała mi się podobna no i ten szyk zdań, zupełnie nielogiczny z naszym :) Szacun!

  OdpowiedzUsuń
 7. Wiem że sobie poradzisz:) Powodzenia w takim razie:)

  OdpowiedzUsuń
 8. a jaki kierunek studiujesz? :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Połączenie informatyki i zarządzania :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja wybieram się na magisterkę za granicę, pewnie też będą to studia w języku niemieckim. Coś powiązanego trochę z informatyką, bo telekomunikacja, dojrzewam do tej myśli od dawna i stwierdzam, że fajnie będzie w końcu mieć prawdziwy kontakt z językiem. Trzymaj kciuki :) To jeszcze w dalszym ciągu dopiero za 1,5 roku, ale nigdy nie wiadomo co się zdarzy :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nebeskaa Natalia26 maja 2014 15:21

  byłam ostatnio na krótkiej wymianie w Niemczech i miałam okazję zapoznać odrobinkę się z tym jak wyglądają studia w Niemczech, jak się można dostać, czego wymagają, wydaje mi się, że tam jest zdecydowanie lepiej ;) chociaż osobiście chcę zostać na studia w Polsce, zamierzam jednak wyjechać chociaż raz na semestr na wymianę ;) tyle, że do kraju angielskojęzycznego :)

  OdpowiedzUsuń
 12. bez bloga kasia26 maja 2014 21:12

  1,5 roku to dużo czasu, wykorzystaj to dobrze, jak się właściwie przygotujesz to z językiem pójdzie łatwo, szybko i przyjemnie :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Zgadzam się, ja jestem 2 Niemczech teraz 8 miesięcy i już dostałam kilka pytań czy się tu urodziłam... ;)

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest dla mnie cenny, dziękuję!