28.09.2012

Zwiedzamy Stuttgart - Mercedes Benz Museum

Pod konkursowym postem pytałyście o moje zainteresowania. Interesuję się między innymi samochodami. Dlatego przeprowadzając się do Stuttgartu pierwszym miejscem na mojej liście miejsc do zwiedzenia było muzeum Mercedesa.

Bilet całodzienny kosztuje 8€, natomiast zniżkowy (w tym studencki) 4€. Dodatkowo można dokupić jazdę symulatorem, gdzie jesteśmy zapoznani z "wyścigową" historią Mercedesa. Koszt 4€.

Muzeum mieści się na 8 piętrach - wjeżdża się windą i potem schodzi. Na początku widzimy konia, pierwszy silnik, a potem pierwsze samochody, bryczki a nawet łodzie. Samochody są ułożone wg daty produkcji a także według zastosowania - radiowozy, samochody pocztowe, autobusy, odśnieżacze, samochody sportowe... Dla zainteresowanych zwiedzenie całego muzeum trwa bardzo długo - ja byłam tam 4 godziny i nie obejrzałam wszystkiego tak dokładnie jak chciałam. Trochę mało jest dokładnych opisów i pokazów silników oraz różnych systemów - tylko jeden na każdym piętrze. Muzeum nie jest też super interaktywne.

Atrakcja ta jest, według mnie, obowiązkowym punktem do odwiedzenia w Stuttgarcie. Bilet nie jest bardzo drogi, a muzeum jest tak ogromne, że każdy znajdzie coś dla siebie. Miasto jest kolebką samochodów, do tej pory jest w nim dużo fabryk, więc też dlatego warto tam się wybrać. Tutaj strona muzeum.

Są tu jeszcze jakieś fanki motoryzacji? :)

4 komentarze :

 1. Jak najbardziej:-) piekne miasto:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. bylam widziałam! najładniejsze muzeum samochodewe w jakim bylam
  wiosna tego roku robilam z mezem road trip po muzeach samochodowych - zapraszam na bloga mam tam pełna relacje!

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie jestem abolutniefanką motoryzacji,ale muzeum z autkami miałam okazję zobaczyć.
  Nie było to w Stuttgarcie,ale w Monachium,w BMW Museum.
  Ciekawie byłoby odwiedzić Stuttgart.
  P.S. Dobrze,że blog daje CI motywkę do postępów w treningu,ja dziś od wieczora oglądam Osmina i Zuzkę plus dla ciekawej mieszanki kanał makijazowy Katosu i Agi(neesie).
  Pozdrawiam Cię :>
  Martyna

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest dla mnie cenny, dziękuję!