30.07.2012

Jak Mango robi nas w ... balona

Przeglądałam ostatnio stronę Mango, co by popatrzeć co jest na wyprzedażach i czy warto iść do sklepu stacjonarnego. I tak oto się zdziwiłam, gdy znalazłam takie różnice cenowe między krajami:Jest to sukienka, która w Polsce (na górze) kosztuje 279zł, a w Niemczech (2. zdjęcie) 59.99€. No ok, te 29zł różnicy to może być wahanie kursu waluty itd... Ale o co chodzi z ceną regularną? W Polsce 469zł, a w Niemczech 99.99€. O ile mi wiadomo, to Euro nie kosztowało jeszcze nigdy 4.7zł. Trochę to smutne, tym bardziej, że w Polsce koszty zatrudnienia, magazynowania itp. są niższe, jak i poziom życia.

Drugi przykład. Na niemieckiej stronie znalazłam torebkę.


Taką samą kupiłam w Mediolanie. Jednak ona kosztowała mnie PRZED PRZECENĄ 24.99€ lub 29.99€ (muszę jeszcze dla pewności odgrzebać paragon). Więc ja się pytam - o co tu chodzi? Przecież Mango nie jest Włoską firmą.

Pewnie są inne firmy, w których dzieje się podobnie. Jednak są też takie fair - np. H&M, który ma wszędzie ceny takie same (oczywiście dochodzą do tego wahania walutowe, ale to jest inna sprawa). Więc: Można? Można. Da się? Da się.

8 komentarzy :

 1. to fakt, że mango jest tańsze zagranicą, ale za to np. rzeczy new yorkera są najtańsze w Polsce, a h&m okraja kolekcje które sprzedaje w Europie Wschodniej, no ale jakoś trzeba z tym żyć;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiedziałam, że rzeczy z New Yorkera są najtańsze w Polsce :) Nie kupuję tam. Ale to nie jest problem tylko Mango, co np. powiesz o Apple ...?

   Usuń
 2. Wiadomo, też są różnice, ale za polską gwarancję i pasującą wtyczkę jestem w stanie wydać te 400 zł więcej (to np. różnica za iphone 4s). Choć i tak boli sama cena telefonu;(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja wlasnie ze wzgledu na polska gwarancje nawet jakby bylo taniej bym nie kupila :) A wtyczka np. w Niemczech ta sama.

   Usuń
 3. tylko że w Niemczech iPhone tyle samo kosztuje co w Polsce, a wysyłanie telefonu do Stanów czy nawet do niemiec jak coś się stanie nijak mnie nie bawi;]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem, czy patrzysz na allegro, ale na oficjalnych stronach apple.de ma taniej - 629 Euro, a w Polsce 2699zł. Jeśli na allegro, to i tak te telefony zostały wysłane z Anglii czy innych Niemiec, więc co to za różnica, kto wysyła? :) Poza tym Ty do Niemiec do sklepu Apple masz 3 godziny pociągiem więc nie przesadzaj ;)

   Ja w każdym razie iPhone nie mam, ale kompa kupiłam o 250 Euro taniej w Niemczech a to już według mnie bardzo dużo. No i obsługa klienta całkiem inna.

   No, a wysyłanie ze Stanów mnie również by nie bawiło :)

   Usuń
 4. mi chodzi o wysyłanie jak coś się zepsuje! a spójrz ile teraz stoi euro - 4,14 (a to średni kurs)* 629 euro = 2609 zł, więc to będzie ok. 2700 jakby się wzięło kurs sprzedaży. a bilety na pociąg też kosztują;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak masz rację, cena prawie ta sama :) Ja z polskim serwisem mam takie doświadczenia, że za ch*ja nic już w Polsce nie kupię :)

   Usuń

Każdy komentarz jest dla mnie cenny, dziękuję!