01.05.2012

My favorites - Dr. SCHELLER Krem regenerujący na noc oset i chia

Dzisiaj recenzja kremu do twarzy na noc z firmy Dr. Scheller do suchej skóry z olejem z ostu i nasionami chia. Bardzo lubię tą firmę - traktują suchą skórę jako rzeczywiście suchą a nie prawie normalną. Od kliku (chyba 8) lat jestem wierną fanką ich kremu do rąk z nagietkiem (parę słów o nim tutaj), więc kiedy wypatrzyłam te kremy w TkMaxxie skusiłam się na nie bez wahania. Za 50ml produktu zapłaciłam 17zł.

Today I have for you a review of a night cream for dry skin from Dr. Scheller with thistle oil and chia seed. I like this company very much - they treat dry skin as a dry skin not something similar to normal. For few years (probably 8) I have been a huge fan of theirs hand cream with calendula (a few words about it here). So when I saw these creams in TkMaxx I took them without hesitating. 50ml of product costs there 17PLN (about 4€).


Krem jest zapakowany w słoiczek z ciemnego szkła. Ma w większości bardzo przyjazny skład, jednak niestety znalazłam w nim też konserwanty. Jego zapach bardzo mi się podoba - nie potrafię powiedzieć, co dokładnie wyczuwam, ale pachnie to bardzo naturalnie. Krem jest bardzo bogaty, ma trochę śmieszną konsystencję - nie jest mocno zbity i lekko się "ciągnie", ale za to znakomicie rozprowadza. Na całą twarz wystarczy malutka ilość (co dla mnie jest nowością) - przez półtora miesiąca nie zużyłam nawet połowy słoiczka. Wchłania się bardzo dobrze, nie zostawia tłustego filmu tylko miłą powłoczkę (ale przeciez to krem na noc więc jak dla mnie może zostawiać co mu się tylko podoba :)). Znakomicie nawilża, nie mam żadnych problemów z suchymi skórkami ani niczym w tym rodzaju.

The packaging is a jar made of dark glass. Mostly the ingredients are skin-friendly, but I found in it also some preservatives. I love its smell - I cannot say what I feel there but it feels very natural. Consistence is very reach, but a little bit funny - I find it kind of stretchy. It is very easy to spread onto the skin. I need only a little bit for my whole face (what is surprising for me) - after one month of usage there is still more than a half of this cream left. It is absorbed very good and doesn't leave the skin greasy but very nice and comfortable (but I have to say that it is a night cream so I don't care how does my skin look like directly after usage :)). It moisturizes perfectly and since using it I haven't had any problems with dry patches or anything like that.Podsumowując - bardzo polecam ten krem. Jest zdecydowanie najlepszy z kremów, które używałam. Na pewno kupię go ponownie (choć nie wiem, czy za regularną cenę).

All in all, I recommend this cream. It is the best of all I've been using recently. I will for sure buy it next time (but I'm not sure if for regular price).

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest dla mnie cenny, dziękuję!