09.05.2012

Balea eyes make up removing pads


Dzisiaj recenzja takiego dziwactwa jakim są płatki do demakijażu z Balea. Płatki kupiłam z myślą o wizytach w siłowni, żeby nie nosić ze sobą i płatków i płynu do demakijażu, ale wygląda na to, że... będę jednak musiała.

For today I've planned a review of some strange thing – Balea make up removing pads. I bought them to not carry separately pads and make up remover to the fitness. But I think that I will have to…


Opakowanie zawiera 100 płatków i kosztuje około 2€. Kupując je niebyłam pewna, czy mi posłużą, bo chusteczki do demakijażu albo mnie uczulają albo powodują bardzo niekomfortowe i bolesne tarcie na mojej skórze. Podobnie było i tym razem.

Packaging contains 100 pads what costs about 2€. When I was buying them I wasn’t sure if I will be able to use them – during using make up removing wipes or I was allergic to them or they were peeling my skin off what was painful. It was similar also at this time.


Zapach jest praktycznie niewyczuwalny. Makijaż zmywają dosyć dobrze, nawet ten wodoodporny. Potrzeba około jednego płatka na jedno oko. Nie wiem, jak by sobie poradziły z wieczorowym makijażem, bo takowego nie noszę. Po ich użyciu najczęściej widzę przez mgłę, do tego zostawiają tłustą warstwę na skórze. Mają jeszcze jedną ogromną wadę – nieporęczność! Płatki są tak cienkie, że nie wiadomo jak je złapać, żeby zmyć makijaż. Poza tym ja wyraźnie odczuwam, że powierzchnia płatka jest lekko chropowata, co może nie powoduje bólu, ale uczucie dyskomfortu.

The smell is practically imperceptible. The make up is being removed quite well, also this waterproof one. I needed one pad for each eye. I don’t know how they would remove an evening make up because I don’t wear it. After using it mostly I was seeing through a fog. Pads leave behind a greasy layer on the skin. They have one more disadvantage – they are very unhandy! They are so thin I don’t know how to hold them and cooperate with them. I also feel it that the surface is rough, they don’t cause pain but usage is uncomfortable.


Więc według mnie – szału nie ma. Takie dziwactwo, którego już nie kupię.

So I in my opinion – strange thing, I will never buy it again.

1 komentarz :

  1. Ja mam często podrażnienia oczu, wiec ja już przestałam się bawić w mleczka czy płyny micelarne, dwufazowe, płatki i inne cudaki do demakijażu. Teraz tylko woda i samo GLOV :) Nie dość, że pozbywam się makijażu to dodatkowo dostrzegam oczyszczenie skóry z zaskórników :) I koniec ze szczypaniem w oczy!

    OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest dla mnie cenny, dziękuję!