05.04.2012

Niemiecka pielęgnacja atopowej skóry twarzy

Słyszałam plotki, że ponoć za granicą nie ma specjalnych produktów do pielęgnacji skóry atopowej i bla bla bla... Na ratunek przyszedł mi mój ukochany DM, gdzie znalazłam kremy z serii Balea MED przeznaczone dla bardzo wrażliwej skóry. Kupiłam sobie oba - na dzień i na noc. Ceny nie pamiętam, nie były super drogie, ale droższe od typowych kosmetyków Balea lub Alverde.

I've heard some rumors that outside of Poland nobody sells cosmetics for skin with allergic dermatitis and so on... Of cours I found something in my beloved DM. I bought two Balea MED creams for very sensitive skin - day and night. I don't remember the price but for sure they were more expensive than usual Balea cosmetics but wasn't very expensive.Oba kremy są bardzo bogate i zostawiają na skórze film. Pod makijaż ten film jest średni, bo skóra lekko się świeci, obojętnie jak sucha by nie była. Natłuszczają i nawilżają bardzo dobrze, są dosyć wydajne. Nie polecałabym ich jednak na lato (szczególnie tego na dzień) - mogą w czasie dnia lekko spływać z twarzy, bo nigdy nie wchłaniają się w 100%. Mimo to polecam te kremy osobom o bardzo suchej i atopowej skórze, bo nie powodują żadnych podrażnień, a skóra jest rzeczywiście ukojona i szczęśliwa.

Both creams are very rich and it leave behind a greasy layer on the skin. It doesn't work well under the make-up, because skin is a little bit shiny, now matter how dry earlier it was. They oil and moisturize skin very well. They are pretty efficient. I wouldn't recommend them for summer, because they can run down - skin never absorbs them in 100%. I recommend them people with very dry skin, they don't cause any irritation and skin is happy.

2 komentarze :

  1. Dobrze wiedzieć :). Może sobie kupię któregoś dnia, a na pewno uważniej im się przyjrzę, gdy będę w DM :).

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No pewnie! Na pewno bardziej się opłacają niż te SebaMed czy jakoś tak :)

      Usuń

Każdy komentarz jest dla mnie cenny, dziękuję!