10.04.2012

Business casual part I

W zeszłym tygodniu zaczęłam pratyki w korporacji. Jednak zanim tam poszłam padło podstawowe pytanie - w co mam się ubrać?! (patrz zdj. główne ;)) Zapytałam menadżera jaki dress code obowiązuje w firmie - "business casual" i ŻADNYCH dżinsów. Więc szybko zapytałam wujka Google co to znaczy "business casual" i oczywiście jest milion porad, ale żadnych zdjęć "z życia", nie wspominając już o cenach "z życia". Więc pomyślałam, że do końca moich praktyk będę umieszczać co jakiś czas zdjęcie jak jestem ubrana w pracy. Mam nadzieję, że pomoże to dziewczynom, które już dostały pracę (praktyki) oraz tym, które jej szukają i chcą się wpasować w panującą tam modę. Chcę również nadmienić, że do tej pory nikt nie zwrócił mi uwagi, iż mój strój jest nieodpowiedni, a jeżeli coś takiego się zdarzy, to zdjęcia stroju tutaj nie wrzucę ;)

Last week I started my traineeship in a corporation. Before I went to work I had asked myself a very basic question - what should I wear?! (look at main photo ;)) I asked my manager what is the dress code - "business casual" and NO jeans. I've checked in Google what does it mean and there are lots of advices but no "real life" examples with "real life" prices. So my idea is that till the end of my traineeship from time to time I will put here a photo how I am looking like at work. I hope that it will help girls which already have a job or these which are looking for it and want to quickly adjust their look to the new workplace. I have to say that till now nobody said to me that my outfits are wrong and if they will do so I won't post my outfit then ;)Żakiet / Blazer - H&M,
Koszula / Shirt - H&M,
Spódnica / Skirt - H&M,
Buty / Shoes - Tk Maxx,
Zegarek / Watch - Tommy Hilfiger,
Wisiorek / Necklage - Swarovski.


Jeśli uważacie, że taki cykl postów jest bardzo nudny i nieprzydatny, to proszę - dajcie mi znać.

If you think that these kind of posts are very boring and useless, please give me a sign.

6 komentarzy :

 1. you look fit :)
  I don't like your shirt in this look

  OdpowiedzUsuń
 2. hahahhahahah Jeśli uważacie, że taki cykl postów jest bardzo nudny i nieprzydatny, to proszę - dajcie mi znać.
  czyżby haterzy ostatnimi czasy zaczeli Cie denerwować??? osobiście nie miałam u siebie na blogu jakiegoś patowego przypadku, choć sprzeczki się zdarzają... mimo , że w poście próbuję opisac wszytko bardzo dokładnie, to znajdzie sie osoba, która zobaczy same zdjecia i na ich podstawie pisze komentarz, nie czytając postu i wtedy bardzo często wyciąga błedne wnioski.|
  uważam że seria będzie przydatna, look mi się bardzo podoba. coś trochę buty mi nie pasują. jednak dla bluzki (czyli komplenie inaczej niz osoba na górze pisala) daję temu lokoowi na 10pkt 8pkt.
  Powodzenia na praktykach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i cieszę się, że Ci się podoba :) Fakt, nie mam super pasujących butów do tego.

   Hejterzy jeszcze nie dotarli na mojego bloga, za to są w innych miejscach, gdzie próbowałam go promować. Dowiedziałam się tam, że "może oni też sobie założą bloga", jeśli osoba, która tak wybitnie nie potrafi się ubrać go ma :) ale 99% nie ma śmiałości wrzucić swoich zdjęć do internetu. Dokładnie rozumiem Twój ból :)

   To pytanie jest dla mnie jak każde inne - sama nie do końca umiem ocenić przydatność moich postów, więc jestem otwarta na wszelkie konstruktywne komentarze.

   Usuń
 3. Ej ,jest świetnie..Wgl podoba mi sie tu i obserwuje..
  Licze na rewanż .

  Chłopak - stylizacje - boyfashionxoxo.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Każdy komentarz jest dla mnie cenny, dziękuję!