08.03.2012

Lush Trichomania & Veganese

Jako, że od ok. 2 lat używam tylko naturalnych kosmetyków do włosów, które nie zawierają SLS czy silikonów, po przyjeździe do Niemiec skusiłam się na szampon oraz odżywkę z LUSH. Pomimo, że firma, która reklamuje się jako całkowicie naturalna używa SLS w szamponach, postanowiłam zaryzykować.

For about 2 years I have used only natural hair cosmetics which don't contain SLS or silicons. So, after moving to Germany I decided to try some of the LUSH cosmetics - shampoo and canditioner. Lush says, that their cosmetics are completely natural, but still they use SLS in shampoos. But I wanted to give them a try.


Po rozmowie z miłym sprzedawcą, dobrał mi on szampon Trichomania oraz odżywkę Veganese. Mam włosy normalne, z lekką skłonnością do przetłuszczania się, o które nie muszę się zbytnio martwić. Są bardzo zdrowe, bo nigdy ich nie farbowałam, nie prostuję ich oraz maksymalnie raz w miesiącu suszę suszarką.

Very kind seller adviced me to buy Trichomania shampoo and Veganese conditioner. My hair is normal, sometimes a bi oily, I don't have to care much about them. I have never dyed them, I don't straighten them and dry with a dryer maximum once a month.


Produktów używam obecnie przez 2 miesiące. Niestety ani szampon ani odżywka nie spełniły moich oczekiwań. Szampon nie pieni się tak dobrze, jak to widziałam na filmikach na Youtube. Aby domyć moje gęste włosy muszę go użyć 4 do 5 razy, co jest dla mnie zdecydowanie za dużo. Poza tym mam wrażenie, że skóra mojej głowy również nie polubiła tego szamponu, pojawił się jakby lekki łupież (nie widać go bardzo, ale od czasu do czasu się pojawia). Odżywka nie ma przyjemnego zapachu (wiedziałam o tym już w sklepie) i nie robi prawie nic. Tylko nieznacznie pomaga rozczesać włosy, nie nadaje blasku.

I have been using these products for two months now. Unfortunately, none of them reached my expectations. Shampoo doesn't produce as much foam as I saw on Youtube. I have to use it 4 to 5 times to wash my hair completely, what is for me far to much. Moreover I have an impression that my skin doesn't ike this shampoo, too. I noticed a small dandruff from time to time. Conditioner doesn't have a nice smell (what I knew during buying it) and doesn't do nearly anything. It helps only a little to comb my hair, but doesn't give any additional shine to it.


Podsumowując - nie polecam. Nie zniszczyły moich włosów, ale też nie poprawiły ich kondycji. To samo można uzyskać szamponem za 2€ z Balea czy Ziai.

Conclusion - I don't recommend them. They didn't damage my hair or skin, but also they didn't make them look better. The same effect you can reach with shampoos from Balea or Ziaja which cost 2€.

3 komentarze :

 1. Odpowiedzi
  1. Vielen lieben Dank :) Freut mich sehr!
   Die Haare sehen so wunderbar und gesund aus :)
   xoxo

   Usuń

Każdy komentarz jest dla mnie cenny, dziękuję!